Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zmiany w ruchu na weekend. Zawieszone kursowanie tramwajów i objazdy. Wszystko przez budowę POW i metra oraz remont al. Jana Pawła II

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Pasażerowie komunikacji miejskiej oraz kierowcy muszą przygotować się na zmiany w ruchu w nadchodzący weekend. Od piątku, 24 lipca, na ul. Przyczółkowej wykonawca POW układał będzie ostatnią warstwę nawierzchni, a drogowcy zamkną zachodnią jezdnię al. Jana Pawła II na odcinku od ronda ONZ do ronda Czterdziestolatka. Z kolei w sobotę, 25 lipca, wyłączony zostanie ruch tramwajowy w rejonie ul. Rembielińskiej, a wznowiony na ul. Powstańców Śląskich. Szczegóły poniżej.

Zmiany na Przyczółkowej

Od piątku, 24 lipca, ok. godz. 22.00 wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy układał będzie ostatnią warstwę nawierzchni na wybudowanych jezdniach ul. Przyczółkowej przy węźle Południowej Obwodnicy Warszawy.

Podczas pierwszego etapu, od 24 lipca do 27 lipca do godz. 6.00 zamknięta będzie zachodnia jezdnia ul. Przyczółkowej (w kierunku Konstancina Jeziorny) od ul. Branickiego do Marcepanowej. Ruch w obydwu kierunkach odbywał się będzie po jezdni wschodniej, po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku Konstancina Jeziorny na skrzyżowaniu ul. Branickiego i Vogla będą musieli zmienić jezdnię, a na swój tor wrócą na wysokości ul. Marcepanowej.

Nie będzie również możliwości skrętu w lewo w ul. Uprawną i Europejską. Kierowcy chcący pojechać w te ulice będą musieli pojechać prosto i zawrócić na istniejącej zawrotce za ul. Pałacową.

przyczółkowa

Utrudnienia na al. Jana Pawła II

Od piątku, 24 lipca, zamknięta będzie jezdnia w kierunku Mokotowa na odcinku od ronda ONZ do Al. Jerozolimskich. Nie będzie możliwości wjazdu na wiadukt nad Al. Jerozolimskimi. Ciągle zamknięty będzie tunel wjazdowy na pętlę przy Dworcu Centralnym. Objazdy do Al. Jerozolimskich zostaną poprowadzone ul. Prostą i Towarową lub Żelazną ul. E. Plater. Tak będzie do poniedziałkowego poranka.

Autobusy linii 109 i 160 - od 22 do 27 lipca do ok. godz. 7.00 oraz autobusy linii nocnych N12, N13, N14, N21, N44, N46, N62, N63, N64, N71 i N95 – od nocy z 22 na 23 lipca do nocy z 26 na 27 lipca – jadące w kierunku pętli Dworzec Centralny będą omijały tunel wjazdowy na pętlę znajdujący się pod al. Jana Pawła II. Od ronda ONZ autobusy pojadą trasą: Świętokrzyska - E. Plater - Al. Jerozolimskie - al. Jana Pawła II - DW.CENTRALNY. Dodatkowo autobusy linii 174 - od 22 do 27 lipca - zostaną wycofane z pętli Dworzec Centralny i do tymczasowego przystanku końcowego przy ul. E. Plater będą dojeżdżały al. Jana Pawła II i ul. Świętokrzyską. W przeciwnym kierunku do ul. Chałubińskiego dojadą ul. E. Plater i Al. Jerozolimskimi.

janapawła

Zmiany tramwajowe na Bródnie

Od soboty, 25 lipca wyłączony zostanie ruch tramwajowy. Wykonawca II linii metra przywracał będzie przebieg torowiska w rejonie budowanej stacji na skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i Rembielińskiej. Tramwaje nie pojadą ciągiem ulic Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińskiej i Annopol. Utrudnienia będą etapowane.

Zmiany 25-26 lipca oraz 29-30 sierpnia
Kursowanie tramwajów linii 25 i 41 zostanie zawieszone. Tramwaje linii 1, 3 i 4 zostaną skierowane na trasy zmienione:

  • 1: BANACHA – … – most Gdański – rondo S. Starzyńskiego – RONDO ŻABA – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – rondo S. Starzyńskiego – most Gdański – … – BANACHA
  • 3: GOCŁAWEK – … – 11 Listopada – rondo Żaba – rondo Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO
  • 4: WYŚCIGI – … – 11 Listopada – RONDO ŻABA – S. Starzyńskiego – 11 Listopada – … – WYŚCIGI.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1, która będzie obsługiwała trasę: ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – RONDO ŻABA. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 min.

Zmiany od 27 lipca do 28 sierpnia
Zawieszenie kursowania tramwajów linii 25 i 41 zostanie utrzymane. Tramwaje linii 1 zostaną skierowane do tymczasowego przystanku końcowego Poborzańska, a dla linii 3 i 4 zostaną utrzymane trasy objazdowe wprowadzone 25 lipca:

  • 1: BANACHA – … – 11 Listopada – rondo Żaba – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – POBORZAŃSKA
  • 3: GOCŁAWEK – … – 11 Listopada – rondo Żaba – rondo Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO
  • 4: WYŚCIGI – … – 11 Listopada – RONDO ŻABA – Starzyńskiego – 11 Listopada – … – WYŚCIGI.

Autobusy zastępczej linii Z-1 będą kursowały na trasie ŻERAŃ WSCH. – RONDO ŻABA co 7,5 min w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 10 min poza szczytem i co 15 min w dni świąteczne.

W dni powszednie zostaną dodatkowo uruchomione kursy tramwajów linii 17 na trasie PKP SŁUŻEWIEC – METRO MARYMONT.

Zmiany na Bemowie

Na ul. Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, trwa budowa stacji metra C04 „Powstańców Śląskich”.

- Wykonawca II linii metra rozpoczął budowę układu korytarzy pod skrzyżowaniem ul. Powstańców Śląskich z Górczewską, którymi pasażerowie przejdą w przyszłości do stacji podziemnej kolei. Te prace wymagają zajęcia środka skrzyżowania. W ostatnich dniach wykonawca przebudowywał skrzyżowanie, tak aby ruch odbywał się jak na rondzie, omijając teren budowy. Ruch odbywa się już po nowych jezdniach - informują urzędnicy.

Od soboty, 25 lipca powróci tam również ruch tramwajowy. Tramwaje linii 10, 23 i 26 wrócą na trasy sprzed przebudowy skrzyżowania. Zostanie utrzymane zawieszenie kursowanie tramwajów linii 11. Zastępcza linia autobusowa Z26 zostanie zlikwidowana.

Zobaczcie też:

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto