Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znane twarze na kalendarzu. Dochód wspomoże walkę z autyzmem

MM Warszawa
MM Warszawa
Znane osoby pojawią się na kalendarzu na 2011 rok, z którego dochód trafi na konto Fundacji SYNAPSIS walczącej z autyzmem.

Redakcja portalu Moje Miasto Warszawa wspiera akcję jako patron medialny.

W projekt zaangażowało się 12 znanych osób: Michał Bąkiewicz, Katarzyna Dowbor, Dorota Gardias, Monika Jarosińska, Patricia Kazadi, Marcin Kwaśny, Alżbeta Lenska, Michał Lesień, Rafał Patyra, Michał Piróg, Małgorzata Potocka i Janusz Tylman.

Motto kalendarza to "Pokaż innym, jak czerpiesz radość z życia". Kolejne miesiące 2011 roku będą opatrzone zdjęciem znanych osób zajmujących się swoimi ulubionymi zajęciami. Znajdziemy tam fotografie między innymi Michała Piróga, Patricii Kazadi, Rafała Patyry, Małgorzyty Potockiej i innych. Wszyscy postanowili wesprzeć Fundację SYNAPSIS, która od 20 lat wspiera walkę dzieci i dorosłych z autyzmem.

Mecenasem akcji został producent komputerów Lenovo. - Zdecydowaliśmy się pomóc Fundacji SYNAPSIS, gdyż jej działalność daje szansę wielu osobom czerpać radość z życia, a pod takim właśnie hasłem promujemy nasze produkty - mówi Tomasz Byskosz z firmy Lenovo. - Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, a w szczególności Twarzom kalendarza, za ich otwartość na potrzeby społeczne - dodaje.

Kalendarz został opracowany przez Studio111, które ponadto zajmuje się jego produkcją i promocją. Kalendarze można już na być za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro, który jest jednym z partnerów akcji. Zakupu można dokonać pod adresem tej charytatywnej aukcji.

Czym jest autyzm?

Autyzm to zaburzenie rozwojowe, które powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. Szacuje się, że w Polsce na 10 tys. narodzin przypada 20 dzieci dotkniętych tą niepełnosprawnością.

ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności.

- Jeszcze kilka lat temu powszechne było przekonanie, że autyzm jest nieuleczalny - mówi Joanna Grochowska, Wiceprezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS.- Praktyka ostatnich lat pokazuje jednak, że wcale tak nie musi być. Wczesne rozpoznanie autyzmu oraz indywidualnie dostosowana, całościowa i intensywna terapia może prowadzić do poprawy funkcjonowania dziecka z autyzmem w stopniu zbliżonym lub równoznacznym z wyleczeniem. Z naszych doświadczeń wynika, że może to dotyczyć nawet 10 procent małych dzieci objętych wczesną i intensywną terapią - dodaje.

Dzięki Fundacji SYNAPSIS 300 rodzin rocznie otrzymuje pomoc w walce z chorobą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto