Zostań maszynistą SKM!

Materiał informacyjny SKM
Udostępnij:
Warszawska Szybka Kolej Miejska wystawiła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu oraz zwiedzanie stacji techniczno-postojowej na Odolanach.

To świetna propozycja dla wszystkich miłośników kolei. Zwycięzca licytacji będzie mógł zasiąść obok maszynisty w kabinie jednego z nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych – Elfa lub Impulsa – i razem z nim przejechać na wybranym przez siebie odcinku dowolnej trasy.

Szybka Kolej Miejska uruchamia ponad 200 połączeń w ciągu doby, realizując przewozy na ponad 160 kilometrach tras w stołecznej aglomeracji, będzie zatem w czym wybierać!

Prezes Szybkiej Kolei Miejskiej, Alan Beroud poleca przejazd linią S2, łączącą lotnisko im. Fryderyka Chopina z Sulejówkiem Miłosną.

„Tę trasę obsługują Elfy, produkcji bydgoskiej Pesy. Ich długość przekracza 107 metrów a masa 190 ton. Rozpędzają się do 160 km/h. Najciekawsze widoki z kabiny maszynisty to wyjazd z lotniskowego tunelu oraz przejazd przez most kolejowy na Wiśle. Podróż trwa około 50 minut.” – zaznacza Alan Beroud.

Inną możliwością jest wybór przejazdu Impulsem z nowosądeckiego Newagu po najpopularniejszej linii S1, łączącej Pruszków z Otwockiem. Tą trasą prezes Alan Beroud dojeżdża do pracy.

„Jeśli zwycięzca zdecyduje się na przejazd Impulsem, może połączyć podróż SKM - na przykład ze Śródmieścia do Józefowa - ze spacerem po nadwiślańskim rezerwacie przyrody Wyspy Zawadowskie, a potem wrócić z nami do Warszawy. Taki wypad za miasto to tylko nieco ponad pół godziny drogi w jedną stronę.”- podkreśla Alan Beroud.

Poza możliwością towarzyszenia maszyniście, zwycięzca licytacji zostanie zaproszony na zaplecze techniczne Szybkiej Kolei Miejskiej na Odolanach. Będzie mógł zwiedzić halę całopociągową, w której serwisowany jest tabor, a także obejrzeć nowoczesną myjnię.

Licytacja Szybkiej Kolei Miejskiej trwa do 14 lutego na portalu Allegro. Aktualnie jej wartość przekracza 4 tysiące złotych. Zainteresowanych aukcją, zapraszamy na stronę przewoźnika, na której można przeczytać szczegółowy opis pojazdów SKM.

Dodaj ogłoszenie