Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zwolnienia w fabryce porcelany w Chodzieży: Oficjalny komunikat Polskiej Grupy Porcelanowej

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Polska Grupa Porcelanowa, do której należą marki "Chodzież", "Ćmielów" i "Lubiana", wydała oficjalny komunikat w sprawie sytuacji w fabryce porcelany w Chodzieży

W czwartek 16 maja Polska Grupa Porcelanowa, do której należą fabryki porcelany w Chodzieży, Ćmielowie i Łubianie, poinformowała pracowników chodzieskiego zakładu przy ulicy Kasprzaka o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych. Z ponad 380-ciu osób zatrudnionych w fabryce, pracę ma stracić około 250 osób.

W oficjalnym komunikacie, który otrzymaliśmy w ubiegły piątek, Polska Grupa Porcelanowa odnosi się do sprawy w dość ogólny i lakoniczny sposób. Informuje wprawdzie, że chce nie tylko utrzymać ale i rozwijać markę „Chodzież”, lecz jednocześnie nie precyzuje, jakie będą dalsze losy chodzieskiej fabryki.

„Jako Polska Grupa Porcelanowa dysponujemy w naszych trzech fabrykach miesięczną wydajnością na poziomie 1600 ton. Tak duży potencjał wymaga bardzo precyzyjnego zarządzania i płynnego dysponowania zleceniami produkcyjnymi, co uzyskaliśmy dzięki powołaniu Polskiej Grupy Porcelanowej. Następnym etapem zbliżającym nas do osiągnięcia celów (...) jest alokowanie potencjału produkcyjnego zgodnie z najlepszym doświadczeniem i możliwościami technologicznymi poszczególnych fabryk skupionych w naszej Grupie Kapitałowej. W wyniku tych działań będziemy płynnie przenosić kompetencje naszych jednostek produkcyjnych między poszczególnymi lokalizacjami. Działania te nacechowane będą troską o dalszy rozwój posiadanych przez nas marek „Ćmielów”, „Chodzież” i „Lubiana”, które są naszą największą wartością (...). W najbliższej przyszłości nasze trzy fabryki będą coraz bardziej zintegrowane i staną się w perspektywie kilku lat jednym sprawnym organizmem produkcyjnym (...)” - czytamy w piśmie, pod którym swoje podpisy złożyli prezes Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Iwona Kwiecień-Poborska oraz prezes Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S.A. Zbigniew Andrzejewski.

Jak udało się nam dowiedzieć, firma wciąż pracuje nad stworzeniem modelu biznesowego, który pozwoli jej lepiej dostosować się do aktualnej sytuacji na rynku. Wstępna koncepcja jest taka, by w Chodzieży działało centrum logistyczne, skupiające się na dekorowaniu i pakowaniu porcelany. Likwidacją objęty został wydział pierwszy, w którym odbywa się produkcja porcelany „surowej”.

- Marki i produkty zostaną utrzymane, nie będziemy ich wycofywać - zapewnia dyrektor Sebastian Kozłowski.

Jednocześnie przyznaje, że choć decyzja jest potraktowana dobrem firmy, dla pracowników chodzieskiej fabryki, którzy muszą szukać teraz nowego zatrudnienia, oznacza wielki dramat...

W galerii można obejrzeć zdjęcia, które wykonaliśmy w 2017 roku podczas naszej wizyty w zakładzie przy ul. Kasprzaka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto