Zwycięska passa MKS-u trwa. W sobotę pokonał Koronę Koronowo

Łukasz Szalkowski
PIŁKA RĘCZNA. Szczypiorniści grudziądzkiego MKS-u kontynuują zwycięską passę. Tym razem pokonali na własnej hali Koronę Koronowo 27:20 i zajęli trzecią lokatę w II-ligowej tabeli.

Początek spotkania był bardzo zacięty. Do 20. minuty wynik oscylował wokół remisu. Końcówkę pierwszej części meczu popisowo rozegrali jednak gospodarze i zdobyli sześć bramek z rzędu. Korona w ciągu ostatniej minuty zdołała rzucić jeszcze dwie bramki i do szatni grudziądzanie schodzili wygrywając 13:9.W drugiej połowie goście kontynuowali odrabianie strat i w 7. minucie na tablicy wyników znów był remis. MKS nie potrafił skutecznie wyprowadzić ataku, za to nie mieli z tym problemów gracze Korony. Na szczęście grudziądzanie zdołali przerwać swoją niemoc w ofensywie i odzyskali przewagę. Dobra gra w obronie i świetna postawa bramkarza MKS-u sprawiła, że goście do końca meczu zdołali rzucić tylko sześć bramek. Grudziądzanie zdobyli ich za to aż 13 i wygrali przekonująco 27:20.MKS odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i awansował na trzecie miejsce w tabeli, tracąc cztery "oczka" do Energetyka Gryfino i AZS UKW Bydgoszcz.MKS Grudziądz 27:20 Korona KoronowoMKS Grudziądz: M.Ziółkowski, Muszak 1 – Kawski, Łączny, Stobbe 2, Bartecki 4, Kakowski 4, Szwejkowski, Orłowski 7, Kruszewski 4, Kozłowski 4, Nalaskowski 1, Dąbrowski, Sawicki.Korona Koronowo: Walczak, Nagiel – P.Kowalik, M. Kowalik 5, Partyka 4, Luptowski, Kłyza, Suliński, Zenel, Blonkowski 4, Trautsolt 5, Wojciechowski 2.