Zwycięskie zakończenie sezonu siatkarzy Kępy

Sławek Oskarbski
UKS Kępa MOSiR
Wyjazdowym zwycięstwem nad Liderem Kamień zakończyli swój pierwszy sezon w rozgrywkach IV ligi siatkarze Kępy MOSiR Dębica.

Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia dębiczan 5:1. Przeciwnik popełniał masę błędów, a nasi zawodnicy skrupulatnie to wykorzystywali. Był to set koncertowo rozegrany przez siatkarzy Kępy, zakończony pewnym zwycięstwem do 16.W drugiej odsłonie gospodarze przez moment prowadzili, ale zmiana rozgrywającego w dębickim zespole wpłynęła na gości mobilizująco. Poprawa gry Kępy w ataku i brak własnych niewymuszonych błędów w końcówce doprowadziły do wysokiego zwycięstwa w tej partii 25:18.Set trzeci był najbardziej wyrównany. Trener dębiczan dał szansę gry zawodnikom rezerwowym, którzy po dobrej grze, szczególnie w bloku i na zagrywce, doprowadzili Kępę do wygrania trzeciego seta i w konsekwencji całego meczu 3:0.Zawodnicy UKS Kępa MOSiR w swoim debiutanckim sezonie ligowym wygrali 10 spotkań i ponieśli 6 porażek. Zdobyli 28 punktów, zajmując czwarte miejsce w tabeli.UKS Lider Kamień - UKS Kępa MOSiR Dębica 0:3 (16:25, 18:25, 23:25)