Zwycięstwo po 10 latach! Polonia dobija Legię

W rozegranych wczoraj derbach Warszawy piłkarze Polonii wygrali po raz pierwszy od 10 lat mecz przeciwko Legii.

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo ostre. Obie drużyny miały o co walczyć. Dla Polonii zwycięstwo było przepustką poza strefę spadkową. Legia wyrywając zachowywała szanse na udział w europejskich pucharach. Piłkarze od samego początku rozpoczęli ostrą i bezpardonową grę o piłkę. Już w 2. minucie spotkania Jarzębowski na noszach opuścił boisko.

Na szczęście uraz okazał się niezbyt poważny i piłkarz chwilę później włączył się do gry. Czarne Koszule przez cały czas były stroną dominującą. Legia po raz kolejny dziękowała, że jej bramki strzeże Mucha, który robił co mógł, aby nie dopuścić do gola. Reszta legionistów niemrawo poruszała się po swojej połowie niewiele wnosząc do gry i tylko słabej skuteczności bardzo aktywnych polonistów zawdzięczali bezbramkowy remis.

Sytuacja zmieniła się w 24. minucie, kiedy Mucha został w końcu pokonany przez Mayorala. Kibice gospodarzy oszaleli ze szczęścia. Legia podejmuje nieskładne próby odrobienia strat. W 36. minucie strzałem z przewrotki Gliwę próbował zaskoczyć Grzelak, ale bramkarz Polonii wybił piłkę poza końcową linię boiska. Poloniści również nie próżnują. Blisko zdobycia bramki byli Mierzejewski i Piątek. Do końca połowy sytuacja na boisku nie uległa zmianie, przewaga była cały czas po stronie Czarnych Koszul. Po przerwie Legia próbuje zmienić niekorzystny wynik meczu.

[ekstraklasa] Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:0[ekstraklasa] Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:0

Jednak akcje nadal są niedokładne i nieskuteczne. Poloniści odpuszczają, ale skutecznie uniemożliwiają Legii rozgrywanie piłki. Mecz robi się coraz bardziej nerwowy. Zawodnikom Legii puszczają nerwy. W samej końcówce meczu bardzo niesportowo zachował się Mucha, który mimo faulu Gołębiewskiego zobaczył żółty kartonik. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polonii, która zapewniła sobie tym samym pozostanie w ekstraklasie. Legia po raz kolejny zagrała słabo, zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:0 (0:0)