Życie to (wciąż) pełna moc możliwości [ZDJĘCIA]

Materiał informacyjny Fundacji Humandoc
2 tys. złotych nagrody czeka na zwycięzcę konkursu fotograficznego HumanDOC CAMERA. Zadanie? Uchwycić najbardziej soczyste momenty życia.

- Rok 2020 jest jak globalny rollercoaster: trudno go lubić, ale umówmy się, emocji nam nie brakuje - mówi Izabela Żbikowska z Festiwalu HumanDOC, w ramach którego organizowany był ogólnopolski konkurs fotograficzny HumanDOC CAMERA.

By odciąć się od strachu i bolesnych doświadczeń z tego zwariowanego 2020 roku, organizatorzy zdecydowali, że punktem wyjścia dla tematu konkursu nie będzie pandemia. Przeciwnie. - Szukaliśmy zdjęć, które pokażą nam, że mimo całego szaleństwa 2020 roku życie to wciąż pełna moc możliwości – zaznacza Żbikowska.

Nie przypadkowo więc ambasadorem konkursu został psycholog i mówca, Jacek Walkiewicz, a tytuł HumanDOC CAMERA wprost nawiązuje do jego najbardziej znanego wystąpienia, zaledwie 20-minutowego wykładu, który ma ponad 4 mln wyświetleń — Życie jest tajemnicze. Warto odkrywać i dokumentować to, czego na co dzień nie dostrzegamy. W tych zatrzymanych i zapisanych chwilach można odnaleźć niezwykłość otaczającego nas świata– zachęca uczestników konkursu Jacek Walkiewicz.

Od fotografii do dokumentu

Do udziału w konkursie zaproszeni zostali zarówno amatorzy fotografii, jak i profesjonaliści. Organizatorzy otrzymali ponad 300 zdjęć z Polski i świata (wszystkie zdjęcia można zobaczyć na stronie http://konkurs2020.humandoc.pl/). Aktualnie trwają obrady jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego, docenianego i uznanego w środowisku fotografa.

Wyniki zostaną ogłoszone 29 listopada podczas Gali Festiwalu HumanDOC, którego konkurs HumanDOC CAMERA jest częścią.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC w tym roku odbędzie się online. Wszystkie filmy można będzie oglądać bezpłatnie na https://vod.humandoc.pl/

MFFD HumanDOC jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Dodaj ogłoszenie