Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Absurdy drogowe Warszawy: przejścia dla sprinterów, labirynty i przeszkody terenowe

Przemysław Ziemichód
Przemysław Ziemichód
- Jako osoba od pół roku poruszająca się na wózku inwalidzkim w oczekiwaniu na nową nogę, nie mogłem dzisiaj wyjść z podziwu nad tą konstrukcją powstałą przy budynku przy ulicy 11 Listopada 56. Powiem Wam, że na jej widok tak serdecznie się ubawiłem, że aż mało z owego wózka nie spadłem -  napisał pewnego dnia na Facebooku pan Artur i sprowokował nas do napisania całego artykułu na temat labiryntu przy ulicy 11 listopada.
- Jako osoba od pół roku poruszająca się na wózku inwalidzkim w oczekiwaniu na nową nogę, nie mogłem dzisiaj wyjść z podziwu nad tą konstrukcją powstałą przy budynku przy ulicy 11 Listopada 56. Powiem Wam, że na jej widok tak serdecznie się ubawiłem, że aż mało z owego wózka nie spadłem - napisał pewnego dnia na Facebooku pan Artur i sprowokował nas do napisania całego artykułu na temat labiryntu przy ulicy 11 listopada. Szymon Starnawski
Absurdy drogowe to coś, z czym jako mieszkańcy zmagamy się na co dzień, poruszając się po ulicach Warszawy. Słupki na każdym chodniku, progi zwalniające na jezdni i slalom z przeszkodami to dopiero początek atrakcji. Dalsza część tekstu poniżej.

Jakie są najczęstsze grzechy urbanistyczne Warszawy? Z punktu widzenia pieszych, to przeważnie absurdalnie zaprojektowane skrzyżowania, zbyt krótki cykl świateł, dziwne podjazdy i dojścia do przystanków. Z punktu widzenia kierowców są to wyrastające znienacka lasy znaków drogowych i zagajniki słupków, którym nierzadko towarzyszą też progi zwalniające w ogromnej ilości. Zebraliśmy w jednym miejscu znalezione przez nas najbardziej jaskrawe przykłady drogowo-chodnikowych absurdów, z jakimi zmagają się piesi i kierowcy w stolicy.

Zobaczcie też:

Nie przegapcie

Z pewnością nie udało nam się tutaj wymienić nawet połowy najbardziej "kreatywnych" drogowych absurdów.
O większości z nich już jednak pisaliśmy na łamach naszego serwisu. Skrzyżowanie przy trasie S2 na wysokości ulicy Puławskiej opisaliśmy w oddzielnym artykule, który możecie przeczytać tutaj: Fatalna organizacja ruchu pieszych na Ursynowie. Pięć razy przez pasy, by dojść na przystanek po drugiej stronie ulicy. Mieszkańcy tej okolicy, by dostać się na przystanek autobusowy, muszą pokonać aż 5 przejść dla pieszych. Często przeprawa na drugą stronę ulicy zajmuje nawet kilkanaście minut.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto