18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puchar Świata siatkówka: Polska wygrywa z USA 3:0 (ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO)

Puchar Świata 2011. Polacy w pieknym stylu wygrywają z reprezentacją USA 3:0 w siódmym dniu XII Pucharu Świata. Tytuł MIP trafia do rąk dobrze grającego Łukasza Żygadły. We wtorek o godzinei 3 rano Polacy zmierzą się z reprezentacją Egiptu.

III set

8.28 Amerykanie bronią dwa ataki Bartosza Kurka, ale w końcu mocnym atakiem na prawym skrzydle kończy Zbyszek Bartman. 25:19 dla Polski, 3:0 w całym meczu. Tytuł MIP trafia do Łukasza Żygadły!

8.27 Blokowany Stanley!!! 24:18 dla Polski!!!

8.25 Amerykanie odrabiają 3 punkty, dlatego Andrea Anastasi szybko prosi o czas. Po czasie myli się Rooney. 22:17 dla nas.

8.21 Świetne przyjęcie w polskim zespole, dokładamy do tego skuteczną obronę!!! W ataku szaleje Winiarski i Kurek. Prowadzimy 21:13.

8.18 Możdżonek atakuje z przechodzącej piłki! 16:9 dla biało-czerownych.

8.16 Po świetnym rozegraniu Możdżonka (!) do tyłu i skończonym ataku Kurka wzrasta nasze prowadzenie do sześciu punktów. 14:8 dla Polski.

8.12 Najpierw Zbyszek Bartman obija blok Amerykanów a potem posyła asa serwisowego. 10:5 dla nas!

8.10 Zdecydowane prowadzenie naszego zespołu. Dobrze gramy blokiem blokując zarówno Stanleya jak i Priddy'iego. 8:4 na pierwszej przerwie technicznej dla Polaków.

8.06 Dobrze rozpoczyna się ta partia dla naszego zespołu. Problemy z przyjęciem zagrywki Bartosza Kurka ma Anderson, nie kończy ataków Stanley. 5:1 dla Polski.

II set

8.00 Po skutecznym ataku Bartka Kurka i przekroczeniu linii trzeciego metra przez Stanleya, polska reprezentacja wygrywa drugiego seta 25:20 i w całym spotkaniu prowadzi 2:0.

7.58 Emocjonująca końcówka seta! Polacy utrzymują trzypunktowe prowadzenie po zepsutej zagrywce Andersona. 23:20 dla nas.

7.54 Amerykanie w kluczowym momencie seta popełniają błąd odbicia. 20:17 dla Polski!

7.52 Thorton skutecznie w polu serwisowym, mamy problemy z przyjęciem jego serwisu. Dzięki temu Amerykanie zbliżają się do nas na punkt, na szczęście Bartman skutecznie obija blok. 18:16 dla Polaków.

7.49 Utrzymujemy prowadzenie do drugiej przerwy technicznej. Anderson ma spore problemy w przyjęciu i w zagrywce w dzisiejszym spotkaniu. Po jego pomyłce w polu serwisowym prowadzimy 16:13.

7.45 Jedna z dłuższych akcji do tej pory. Wiele walki w obu zespołach. Polacy bronili nogami, Amerykanie ramionami. Punkt na swoje konto zdobywają reprezentanci USA. Potem w polu seriwsowym pojawił się Bartosz Kurek, który zdobył punkt bezpośrednio zagrywki. 13:11 dla nas.

7.41 Do pierwszej przerwy technicznej żadna drużyna nie odskakuje drugiej chociaż na dwa punkty. Dobrą zmianę w polu serwisowym zaliczył kapitan reprezentacji USA Stanley. Amerykanie prowadzą 8:7.

7.38 Podobnie jak w poprzedniej partii wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie, ale Amerykanie tym razem skuteczniej w ataku co doprowadza do remisu po 4.

I set

7.31 Po asie serwisowym i skończonym ataku na środku Piotrka Nowakowskiego Polacy mają pierwszą piłkę setową, którą wykorzystują. A właściwie rękę podają nam Amerykanie, którzy myla się w obronie. 25:15 w secie, i 1:0 w całym spotkaniu dla biało-czerownych.

7.28 Bartman nęka swoją zagrywką Amerykanów! Raz pocelował Andersona, raz piłka trafiła w dzięwiąty metr. 21:14 dla Polski.

7.26 Winiarski dokłada świetny atak z piłki sytuacyjnej, Polacy nadal prowadzą pięcioma punktami, Alan Knipe prosi o czas dla swojego zespołu. 18:13 dla podopiecznych Andrei Anastasiego.

7.21 Polacy utrzymują 3-4-punktowe prowadzenie. Skutecznie w ataku, oprócz pary naszych przyjmujących, gra Zbyszek Bartman i to właśnie jego atak daje nam 16 punkt. 16:11 dla Polski.

7.16 Dobry początek spotkania dla naszych siatkarzy. Kurek i Winiarski kończą ataki z lewego skrzydła, mimo bloku USA na środku dobrze sobie radzimy również w tej części siatki. 8:5 dla Polski na pierwszej przerwie technicznej.

7.12 Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają Polacy. Łukasz Żygadło uruchomił zarówno na środku Nowakowskiego, jak i na lewym skrzydle Bartosza Kurka. 3:1 dla biało-czerwonych.

Kurek coraz wyżej w statystykach, Możdżonek nadal najlepszy

Bartosz Kurek jest coraz wyżej w statystykach rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata siatkarzy. Przyjmujący polskiej reprezentacji jest ósmy wśród najlepiej punktujących i najskuteczniej atakujących. Liderem w rywalizacji blokujących jest nadal Marcin Możdżonek.

Mocną stroną jest również blok. Obok Możdżonka, na siódmym miejscu znajduje się Piotr Nowakowski, mimo że w meczu z Chinami wszedł dopiero w ostatnim secie.

Ignaczak wysoko, bo na czwartej pozycji, jest również wśród najlepszych libero i piąty w klasyfikacji najlepiej broniących. Na drugą lokatę wśród rozgrywających awansował Paweł Zagumny, który ustępuje jedynie Argentyńczykowi Luciano de Cecco.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani