Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Główna ulica handlowa w Warszawie? Sprawdzili, gdzie najlepiej chodzić na zakupy!

pw
Główna ulica handlowa w Warszawie? Sprawdzili, gdzie najlepiej chodzić na zakupy!
Główna ulica handlowa w Warszawie? Sprawdzili, gdzie najlepiej chodzić na zakupy! mat. pras.
Centralny Obszar Handlu - tam, zdaniem ekspertów z Colliers International, najlepiej chodzić na zakupy. W Warszawie wyznaczono główne strefy handlowe, w tym na zakupy premium, czyli dla posiadaczy grubszych portfeli.

Gdzie w Warszawie najlepiej chodzić na zakupy? Takie pytanie zadali sobie analitycy z Colliers International, którzy stworzyli koncepcję Warszawskiego Centralnego Obszaru Handlowego. Jest to obszar miasta, w którym znajduje się sieć sklepów (w tym drogich butików), galerii handlowych, ale także restauracji czy pubów.

Zgodnie z pomysłem analityków, WCOH rozciąga się od Arkadii na północy, wzdłuż ulicy Okopowej (DM Klif), w kierunku nowego centrum handlowego, które powstanie Towarowej 22, aż do Placu Unii na południu. Od wschodu obszar jest ograniczony al. Ujazdowskimi, al. Jerozolimskimi oraz Wisłą. W całym Warszawskim Centralnym Obszarze Handlowych znajdują się tysiące sklepów.

Poza galeriami handlowymi: Arkadia, Złote Tarasy, Klif, Warsa Sawa Junior oraz planowana Towarowa 22, zaznaczono również obiekty mieszane (czyli galerie połączone z biurami czy budynkami mieszkalnymi): Plac Unii, Hala Koszyki i Metropolitan. Nie zabrakło też inwestycji, które dopiero rosną: jak, m.in. CEDET (dawny Smyk), Browary Warszawskie na Woli czy Centrum Marszałkowska, przy wejściu do metra Świętokrzyska. Na terenie WCOH podano również dwie lokalizacje, gdzie swoje miejsce znajdą miłośnicy droższych zakupów. Są to okolice ul. Mysiej, Kruczej i Mokotowskiej, gdzie mieści się Vitkac. Kupimy tam ubrania od projektantów, np. Giorgio Armani czy Victoria Beckham. Drugie miejsce z super-butikami zaznaczono w okolicy Krakowskiego Przedmieścia i placu Bankowego.

- Mapa handlowa Warszawy zmienia się wraz z dynamicznym rozwojem stolicy. Nowym trendem jest lokowanie powierzchni handlowej w rewitalizowanych obiektach zabytkowych i nowych budynkach o funkcjach mieszanych - tłumaczy Dominika Jędrak z Colliers International.

- Deweloperzy już na etapie projektowania inwestycji coraz częściej zakładają przeznaczenie dużej części powierzchni na użytek handlu, usług i gastronomii. Dotyczy to zwłaszcza centrum stolicy - dodaje.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto