To wspaniała informacja dla osób niewidomych i niedowidzących. Ruszył już pilotażowy i nowatorski projekt stołecznego ratusza.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To mapy dotykowe części naziemnej, podziemnej i poziomu peronu stacji metra Ratusz Arsenał oraz informacyjne pliki dźwiękowe dla osób niewidomych i słabowidzących. Aby je zdobyć i w bezpieczny sposób poruszać się po stacji Metro Ratusz Arsenał i jej okolicach, wystarczy wysłać SMS-a pod numer 8085 o treści: "METRO", lub pobrać plik ze strony internetowej: www.um.warszawa.pl/metro.jar

- Projekt szeroko konsultowaliśmy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, które współpracują i pomagają osobom słabowidzącym i niewidomym - wyjaśnia Bogdan Jaskołd, dyrektor miejskiego biura polityki społecznej, które jest pomysłodawcą projektu. - Mamy nadzieję, że mapy dotykowe, a przede wszystkim możliwość otrzymania SMS-em przewodnika po stacji metra, okażą się użyteczne i że dzięki nim poruszanie się po stacji będzie o wiele łatwiejsze - tłumaczy.

Mapy dotykowe są dostępne w kilkudziesięciu miejscach w Warszawie, m. in. w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Niewidomych (ul. Konwiktorska 9), Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach (Izabelin, ul. Brzozowa 75), czy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących (ul. Koźmińska 7). Adresy miejsc, w których dostępne są mapy dotykowe znajdziecie na stronie: www.um.warszawa.pl oraz www.um.warszawa.pl /polityka społeczna Stołeczny ratusz czeka na Wasze sugestie i uwagi dotyczące tego nowatorskiego projektu. Można je wysyłać na adres niepelnosprawni@um.warszawa.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!