Najnowsze dane Biura Informacji Kredytowej wskazują, że młodzi Polacy zmagają się z ogromnym zadłużeniem. W niechlubnej czołówce znalazły się województwo śląskie, mazowieckie, dolnośląskie i kujawsko-pomorskie. Z rachunkami zalega już ponad pół miliona osób.

Zadłużenia osób w wieku od 18 do 34 lat wzrosły od sierpnia ubiegłego roku aż o półtora miliarda złotych i obecnie wynoszą aż 3,7 mld. Średnia kwota, która przypada na młodego dłużnika, to 7 tysięcy zł. Są to głównie alimenty, które stanowią 1/3 długów.

Innym problemem młodych osób jest spłata pożyczek oraz płacenie rachunków za używanie telefonu komórkowego. Młodzież sporo traci również, jeżdżąc komunikacją miejską bez biletów - zadłużenie z tego tytułu to aż 13 mld zł!

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/d5/bb/582064d1ae441_o,size,933x0,q,70,h,964087.jpg

Źródło: BIG InfoMonitor

Dług wzrasta razem z wiekiem. Osoby pomiędzy 18. a 24. rokiem życia mają dług na średnim poziomie 2840 zł, a osoby w grupie wiekowej 25-34 zł są zadłużone już na 8264 zł! Zadłużenie wzrasta jeszcze bardziej wśród osób w wieku 45-54. One średnio są zadłużone na 17548 zł.

Gdzie mieszka najwięcej dłużników?
Województwa, które znalazły się w niechlubnej czołówce, to śląskie, mazowieckie, dolnośląskie i kujawsko-pomorskie. Najmniej dłużników mieszka z kolei na Podlasiu oraz w województwie świętokrzyskim. Rekordzistą pod względem wieku jest mieszkaniec Opolszczyzny - ma 21 lat i 300 tysięcy złotych długu. W tym samym regionie mieszka też Polak z największym długiem na koncie. 34-letni mężczyzna zalega ze spłatą aż 10 milionów złotych!

Czytaj też: 200 zł za obrażenie szefa, 50 za niezrobienie mu herbaty. Kary dla pracowników warszawskiego klubu


Zobaczcie też: Darmowa pomoc prawna w Polsce. Kto może z niej skorzystać? Gdzie jej szukać?
"/>

Biznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!