Polonia Warszawa - KS Ursus Warszawa 0:2. Blamaż Czarnych Koszul w derbach stolicy

Filip Bares
Filip Bares
Kaja Krasnodębska
Polonia Warszawa przegrała w derbach Warszawy z Ursusem 0:2. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka mają co raz mniejsze szanse na awans do II ligi. W rundzie wiosennej Czarne Koszule nie wygrały jeszcze meczu, przegrywając dwa i remisując jedno.

Polonia Warszawa nie mogła gorzej zacząć derbowego spotkania z Ursusem. Już w pierwszej minucie kontuzji doznał Grzegorz Wojdyga i musiał opuścić na stałe boisko. W jego miejsce na placu boju pojawił się Adrian Sołoducha.

Kłopoty finansowe Polonii Warszawa mogą skończyć ich sezon przed rundą wiosenną

W sobotę Polonia ma nadzieję zagrać w Sulejówku.

Kłopoty finansowe Polonii Warszawa mogą skończyć ich sezon p...

Nie był to jednak koniec fatalnego startu Polonii. Już w 15. minucie goście objęli prowadzenie dzięki bramce Arkadiusza Ciacha. Niewiele później wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Chrobaka doprowadzili do remisu. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia w polu karnym przy rzucie rożnym przez jednego z piłkarzy Czarnych Koszul.

Polonia Warszawa remisuje z Wisłą Płock. Pieczara świetnej formie

W drugiej połowie Polonia starała się doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie. W 58. minucie napastnik Ursusa został powalony w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Strzał z jedenastu metrów i dobitkę obronił jednak w fenomenalny sposób bramkarz Polonii Bartosz Kowalczyk.

Polonia musi wziąć się w garść

Polonia Warszawa przegrywa w Tomaszowie Mazowieckim. Awans ucieka

Obroniony karny nie dał spodziewanego wiatru w żagle podopiecznym Krzysztofa Chrobaka. Ataki były nieskuteczne i bez pomysłu. W 84. minucie Ursus dobił Polonię po golu z rzutu rożnego.

Porażka z Ursusem była drugą z rzędu Polonii po tym jak przegrali w Tomaszowie Mazowieckim 0:2. W tabeli zajmują 8. miejsce i do pierwszego Sokoła Aleksandrów tracą osiem oczek.