(© fot. Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Coraz więcej kobiet pragnie uwiecznić swoje ciało i magiczny okres ciąży przed obiektywem aparatu.

Okres ciąży jest niezapomnianym przeżyciem dla kobiety oraz jej partnera. Zachodzą w nas przemiany emocjonalne oraz fizyczne. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na sesje ciążową. Zdjęcia z tego okresu wywołują podobne emocje jak te robione w dniu ślubu. Stanowią również pamiątkę dla naszego potomka, którego fotografie od narodzin kolekcjonujemy w albumach.

Sesje ciążowe cieszą się coraz większą popularnością, co po części wynika ze zmiany stosunku do ciała i macierzyństwa. Już nie patrzymy na kobietę w ciąży wyłącznie jak na przyszłą matkę. Dostrzegamy jej cielesność, seksualność.

Z całą pewnością pomogły nam w tej przemianie liczne kampanie reklamowe pokazujące piękne przyszłe mamy. Kobiety w ciąży coraz bardziej o siebie dbają, odżywiają się lepiej, wiedzą więcej o swoim ciele, a co za tym idzie – wyglądają coraz atrakcyjniej w ciągu tych 9 miesięcy.

Czytaj także: Nie nudź się w wakacje! Rage-Race, fitness dla ciężarnych, Vampiriada i wiele innych atrakcji czeka

Fotografowie w większości miast w Polsce zauważyli zmieniające się tendencje i wielu w swojej ofercie wyszczególnia sesje ciążowe.

Ceny wahają się od około 300 zł do 1100 zł. Zależą one od ilości zrobionych zdjęć, godzin spędzonych na pracy z fotografem oraz różnego typu dodatków. Możemy na przykład poprosić fotografa, żeby przyjechał do nas do domu lub wybrać interesujący nas plener. Dodatkowo możemy otrzymać również album z naszymi fotografiami lub prezentację zdjęć z podkładem muzycznym. Część studiów fotograficznych oferuje także wizażystkę.

Więcej o ciąży i macierzyństwie przeczytasz w serwisie Miasta Kobiet- W ciągu ostatnich lat wykonuję coraz więcej sesji ciążowych – informuje Mirosław Wilczek, fotograf. – W ciągu miesiąca jest to mniej więcej sześć, siedem sesji – dodaje.

Co ciekawe, najwięcej ofert sesji ciążowych można znaleźć poprzez Facebooka. Fotografowie promują swoje strony internetowe, a uczestniczące w sesjach fotograficznych kobiety czekają aż ich zdjęcia znajdą się w sieci. Niektórzy nawet w swoim cenniku mają uwzględnione zniżki dla osób, które polubiły ich stronę na portalu społecznościowym.


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!
Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!