Sylwia Wiesenberg: Ruch jest naturalnym botoksem [WYWIAD] Sylwia Wiesenberg: Ruch jest naturalnym botoksem [WYWIAD]

Sylwia Wiesenberg: Ruch jest naturalnym botoksem [WYWIAD] (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sylwia Wiesenberg, trenerka, matka dwójki dzieci i twórczyni systemu Tonique, który Polki pokochały, opowiada nam o tym, jak być fit.

Patrzę na Ciebie, na Twoje zdjęcia i nie mogę wyjść z podziwu. Figura idealna. Jak Ty to robisz?
Kocham życie. (śmiech) A tak naprawdę to moim sposobem na figurę jest Tonique, czyli codzienny ruch i zdrowe odżywianie… Połączenie jednego i drugiego daje efekty! Szczególnie jak lecą nam lata, starzejemy się… to zdrowe odżywianie nie wystarcza! Ruch staje się wtedy naturalnym botoksem dla pośladków. Tak właśnie w Ameryce nazywają mój program Tonique. Naturalny botoks dla ciała.

Wygraj płytę z ćwiczeniami "Tonique" i trenuj z Sylwią Wiesenberg [KONKURS]

Opracowałaś autorską metodę ćwiczeń. Czym jest Tonique?
Tonique jest sztuką życia i metodą fitnessową. Pozwala nam żyć zdrowo z uśmiechem na twarzy i być pozytywnie nastawionym. Ruch jest obowiązkiem codziennym, tak jak szklanka wody czy tlen! Tonique to unikalna metoda ćwiczeń opracowana ponad 11 lat temu. A może tak naprawdę, kiedy ja się urodziłam, bo ruch i energia życia były ze mną i we mnie od urodzenia! Tonique to połączenia ćwiczeń w takiej formie, aby przyniosły 200-procentowe rezultaty. Ten program nie stoi w miejscu, co roku jest przygotowywany nowy zestaw ćwiczeń, który odzwierciedla całoroczną pracę nad nowym materiałem Tonique. I to znów zmienia nam ciało! Co roku walczymy z przyciąganiem ziemskim, wiec program musi być coraz cięższy…

Tak ćwiczy Sylwia Wiesenberg
Każdy może ćwiczyć z Tobą?
Oczywiście. Potrzebna jest tylko wiara w siebie i chęci. Musimy mieć zielone światło od lekarza. Ważna jest forma, wytrzymałość, siła, tempo… ale też pasja! Całość tworzy Tonique.

Jak należy się przygotować do pierwszego treningu?
Na pewno psychicznie. Nie poddawać się. Nie można być złym na siebie, jak coś idzie nam nie tak. I pamiętaj: nie myśl negatywnie o sobie. Praca nad sobą wymaga nie tylko czasu, ale co najważniejsze dyscypliny, determinacji. Ćwiczenia muszą być regularne. Pierwsze kroki są najcięższe, a potem jest lżej. Nigdy nie może być łatwo!
Pierwsza sesja ćwiczeń za nami. Z doświadczenia wiem, że przemęczenie powoduje, że sobie odpuszczamy...
Nie można odpuszczać. Zobacz, jak dzieci robią pierwsze kroki. Idą, upadają, wstają i idą dalej. Czy się poddają? Nie! Każdy z nas przez to przechodził. A teraz jako dorośli robimy pierwsze kroki w wielu dziedzinach. I właśnie jedną z nich jest fitness. Jeśli jesteś zmęczona, odpocznij chwilę. Napij się wody i wróć do ćwiczeń. Na początek zacznij treningi dwa, trzy razy w tygodniu przez pierwsze dwa tygodnie. Później dodaj jeden trening co dwa, trzy tygodnie i zobaczysz. Po dwóch miesiącach będziesz uzależniona.

Sylwia Wiesenberg: pięknej pupy nie można kupić! [WYWIAD]

Życie i styl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!