Symulator lotów na Ursynowie. Poleć i pomóż! Symulator lotów na Ursynowie. Poleć i pomóż!

Symulator lotów na Ursynowie. Poleć i pomóż! (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kabina symulatora lotów Bombardier CRJ-200 została zainstalowana w jednej z sal Przedszkola i Szkoły Daniel na warszawskim Ursynowie. W ramach akcji charytatywnej „Wysokie loty w Danielu” możesz spełnić swoje marzenie o pilotowaniu samolotu. Akcja trwa tylko do końca września.

- Zabawa na symulatorze jest dla każdego. Ostatnio był jedenastoletni chłopiec, który wykonał piękne lądowanie na warszawskim Okęciu. Podczas kolejnego lotu, po awarii silników lądowaliśmy na Wiśle. Emocje są ogromne - ludzki mózg zaczyna odbierać symulację jako rzeczywistość. Chciałem uczestniczyć w tej akcji, aby wesprzeć placówkę „Daniel”, gdzie uczęszcza mój syn – mówi Leszek Tejwan, konstruktor symulatora i pasjonat lotnictwa.

Czytaj też: "Dotknij Marsa" dla niewidomej Julii

Podczas spotkania prezentowane są podstawy z zakresu aerodynamiki, zasady panujące w kokpicie, układ przyrządów wraz z procedurami startu i lądowania. Lot symulatorem trwa 50-60 minut. Po nim jest wręczenie certyfikatu i pamiątkowego zdjęcia. Całość kosztuje 120 zł, które są przeznaczone na cele charytatywne.

Celem akcji jest wspieranie Chrześcijańskiego Przedszkola i Szkoły Daniel (ul. Dereniowa 52/54) poprzez promocję idei edukacji z wartościami, zebranie funduszy na remont i zakup pomocy dydaktycznych. Patronat nad akcją objął Burmistrz Dzielnicy Ursynów.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!