Już o północy z 28 lutego na 1 marca rusza warszawski system rowerów miejskich. Veturilo w 2017 r. będzie znacząco różnić się od tego, jakim zapamiętaliśmy je z poprzedniego roku i przejdzie szereg zmian. Podsumowujemy wszystkie zmiany w systemie.

Pierwsza, prawdopodobnie najbardziej zauważalna zmiana obejmie rowery. Zmienią się m.in. kierownica, siodełko, lampka i bagażnik, w jednośladach zamontowany zostanie też inny dzwonek. Nowe rowery Veturilo pokazywaliśmy już w tym artykule, a także tutaj.

Przybędzie też stacji i rowerów. Veturilo powiększy się do (co najmniej) 316 stacji i 4 660 rowerów. W Śródmieściu stacje mają być rozmieszczone co 200 metrów, z kolei w innych dzielnicach co 500 metrów. Równocześnie rozbudowana zostanie sieć rowerów dziecięcych – do 6 lokalizacji i 60 jednośladów dla najmłodszych. Liczba tandemów wzrośnie natomiast do 45 sztuk. Z kolei już od czerwca warszawiacy, jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych użytkowników samoobsługowych systemów rowerowych na świecie, skorzystają z rowerów elektrycznych. W stolicy będzie ich dostępnych 100 – w obrębie 10 dedykowanych lokalizacji.

To nie koniec nowinek. Wszystkie terminale zostaną wymienione na nowe, a przy każdej stacji mają stanąć pompki, które będą dostępne dla wszystkich rowerzystów. Nowością będą też elektrozamki wyposażone w diodę sygnalizującą czy rower jest dostępny i sprawny.

System Veturilo działa od 2012 roku i z każdym miesiącem zyskuje na popularności. Operator systemu cieszy się, że warszawiacy chętnie korzystają z rowerów miejskich i dumnie odnotowuje kolejne rekordy pod względem wypożyczeń czy przejechanych kilometrów. Veturilo w nowej odsłonie wejdzie w życie w nocy z 28 lutego na 1 marca 2017 roku. Odliczanie godzin do inauguracji sezonu już się rozpoczęło. Zanim jednak rowerowe szaleństwo ponownie opanuje Warszawę, warto zalogować się na swoim koncie użytkownika i sprawdzić jego stan. Minimum 10 zł to kwota niezbędna do tego, żeby konto było aktywne, czyli umożliwiało wynajmowanie rowerów. Jeżeli kwota jest niższa, niezbędne do dalszej jazdy jest doładowanie przed wypożyczeniem.


Zobaczcie też: Veloart, Warszawa. Tworzone przez nich rowery, to prawdziwe dzieła sztuki."Chcemy spełniać marzenia"

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!