Warszawski Festiwal Piwa stał się już małą tradycją. W tym roku znów będziemy mogli zasiąść na trybunie stadionu Legii Warszawa i rozkoszować się smakiem złocistego trunku. Impreza potrwa od 6 do 8 kwietnia.

Warszawski Festiwal Piwa jest największym festiwalem piw rzemieślniczych w Europie. Przez trzy dni na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 można skosztować aż 500 różnych gatunków piw z ponad 80 browarów z całego świata. Złocisty trunek poleje się z blisko 250 kranów.

Tworzone przez artystów
Moda na piwa rzemieślnicze rozpoczęła się stosunkowo niedawno, ale szybko opanowała nasz kraj. Ten rodzaj piw cechuje się wysoką jakością, do tego dochodzi też aspekt wytwarzania ich przez pasjonatów, którzy sięgają tylko po najlepsze składniki. Nic więc dziwnego, że ten trunek w Polsce znalazł tak wielu zwolenników. Nieśmiała moda szybko przerodziła się w prawdziwą rewolucję. - Nowe browary rzemieślnicze połączyły piwowarską tradycję z nowoczesnością. Tworzą piwa ekstremalne, niezwykle pijalne, zaskakujące intensywnością smaku. Doświadczenie, po którym nie ma powrotu do świata pozbawionego smaku "piwa dla każdego". Poznajcie artystów-rzemieślników, opanowujących piwowarską sztukę do perfekcji - tak organizatorzy zachęcają do odwiedzania festiwalu i próbowania serwowanego tam trunku.

Czytaj też: The Alchemist Gastropub, Warszawa. Tu piwo leje się prosto ze ściany!

Warszawski Festiwal Piwa odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia. Wśród ogłoszonych wystawców znaleźli się:
na parterze w Strefie Nowych Browarów: BroWarka, Browar Socho, Browar Markowy, Browar Cztery Ściany, Browar Ziemia Obiecana, Browar Rzemieślniczy Piekarnia Piwa i Browar Pałacyk Łąkomin;

na drugim piętrze: Browar PINTA, Browar Kingpin, Browar Widawa / Gospoda pod Czarnym Kurem, Hopium, Browar Łańcut, Browar Nepomucen, Browar Setka, Browar BIRBANT, Browar Jana, Browar PERUN, Browar Profesja, Browar Szałpiw, Trzech Kumpli - Browar Lotny, Browar Palatum, Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Inne Beczki, Omnipollo, Browar Stu Mostów, Browar Maryensztadt, Browar ReCraft, Browar Zakładowy, Warsztat Piwowarski, AleBrowar, BYTÓW Browar Kaszubski - Browar Olimp, Doctor Brew, Pracownia Piwa, Browar Podgórz, Browar Artezan, Beer Bros., Piwne Podziemie, Evil Twin Brewing, Brewski, Lervig Aktiebryggeri;

na trzecim piętrze, gdzie czekają też propozycje zagraniczne: PiwoWarownia, Browar Golem, Browar Faktoria, Spirifer – Browar, Browar Waszczukowe, Brokreacja, Browar Raduga, John King Polska Sp. z o.o. (importer wielu browarów) oraz Browar Brodacz.

Prestiżowy egzamin
W tym roku podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się egzamin BJCP (Beer Judge Certification Program). BJCP jest instytucją non-profit zajmującą się kategoryzacją stylów piwa oraz szkoleniem sensorycznym sędziów. To również najbardziej znany i rozpowszechniony katalog opisowy stylów piw. Choć na egzamin nie ma już miejsc, pierwszego dnia festiwalu (6 kwietnia) odbędzie się wykład Scotta Bickhama (doświadczony sędzia, odpowiada za egzaminy sędziowskie oraz jest przedstawicielem Zarządu na obszary północno-wschodni USA oraz międzynarodowy). Opowie on nie tylko o samej organizacji, ale też zdradzi, jak najlepiej przygotować się do egzaminu, aby go zdać.

Bilet jednorazowy na festiwal kosztuje 10 zł, karnet 20 zł, a bilet premium 65 zł. Zarówno karnety, jak i wejściówki premium dostępne są tylko w przedsprzedaży. Bilety jednorazowe będzie można kupić również w czasie trwania festiwalu.


Tak było podczas poprzednich edycji: Warszawski Festiwal Piwa, czyli święto złocistego trunku na stadionie Legii

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!