Warsaw Sirens w czasie treningu Warsaw Sirens w czasie treningu

Warsaw Sirens w czasie treningu (© arch. Warsaw Sirens)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Grupa warszawianek postanowiła stworzyć drużynę futbolu amerykańskiego. Nabór wciąż trwa. Próbny trening już w niedzielę.

Męskich drużyn grających w futbol amerykański jest w naszym kraju już około 40. Teraz dołączy do nich zespół inny niż wszystkie, bo w Warsaw Sirens grają wyłącznie panie. - Mam nadzieję, że kiedyś w Polsce będzie kobieca liga futbolu amerykańskiego. Na razie zakładamy pierwszą drużynę, czyli przecieramy szlaki - mówi Marta Konopka-Mrozek z Warsaw Sirens.

Pomysł nie wziął się znikąd. Konopka-Mrozek od dwóch lat jest menedżerką męskiej drużyn Warsaw Spartans. - Większość kobiet, które zdecydowały się trenować ten sport wywodzi się z tego środowiska. Mają na przykład mężów lub chłopaków grających w futbol. Stąd zainteresowanie i chęć gry - wyjaśnia Konopka-Mrozek.

Otwarty trening w niedzielę


W Warsaw Sirens trenuje obecnie około 20 kobiet. Jednak drużyna chce się powiększać. Stąd zaproszenie na trening otwarty, który odbędzie się w niedzielę 2 września na boisku przy gimnazjum sportowym nr 46 ul. Kasprzaka 1/3 (start godz. 12.00). - Zapraszamy każdą kobietę, która chce spróbować swoich sił w tym sporcie - zachęca Konopka-Mrozek.

Nie ma specjalnych kryteriów, na podstawie których będą przyjmowane do zespołu nowe zawodniczki. Liczy się determinacja i umiejętność pracy w grupie. - Futbol amerykański to nie sport dla indywidualistów. Tutaj liczy się drużyna, bo to ona wygrywa - podkreśla Konopka-Mrozek.

Zobacz również:

Oczywiście trzeba pamiętać, że to nie jest prosta dyscyplina sportowa. Treningi potrafią być wyczerpujące. W dodatku zdarzyć się mogą urazy, kontuzje. Kobiet zainteresowanych tym sportem to jednak nie odstrasza, co widać przeglądając komentarze na fanpejdżu Warsaw Sirens.

Drużyna skupi się na razie treningach. O mecz będzie na początku trudno, bo… nie ma przeciwniczek w innych miastach. - Mam jednak sygnały od kobiet z wielu miejsc w Polsce, że chciałyby u siebie założyć takie drużyny, więc wkrótce sytuacja może się zmienić - mówi Konopka-Mrozek. W Stanach Zjednoczonych, skąd wywodzi się futbol amerykański, żeńska liga tego sportu skupia kilkadziesiąt drużyn.

Mega domówka u Andrzeja w Markach [foto+wideo]

Tak się zmieni bulwar nad Wisłą [wizualizacje]

Nowe miejsce w Warszawie: "Lody na patyku"!

Warszawiaków odwet na Gesslerze. Wisi miastu 22 mln

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!