Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Willa Ulricha na Woli zostanie odnowiona. Powstanie innowacyjne centrum życia lokalnej społeczności

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Willa Ulricha na Woli zostanie odnowiona. Powstanie "innowacyjne centrum życia lokalnej społeczności"
Willa Ulricha na Woli zostanie odnowiona. Powstanie "innowacyjne centrum życia lokalnej społeczności" mat. prasowe
Willa Ulricha na warszawskiej Woli będzie odnowiona. Trwa konkurs na zagospodarowanie budynku. Zwycięski pomysł zostanie w 100% sfinansowany przez prywatnego inwestora. Dalsza część artykułu poniżej.

Drugie życie zabytkowej willi

Willa Ulricha, pamiątka po dawnym gospodarstwie ogrodniczym rodziny Ulrychów, zostanie zrewitalizowana. O tym, jak będzie wyglądała po remoncie i jakie będzie pełniła funkcje, zadecyduje zwycięzca konkursu na nowego operatora. Nagrodą jest sfinansowanie całego projektu, a także wyposażenie budynku. Założeniem organizatorów jest, aby zabytkowa willa była centrum życia lokalnej społeczności, a także miejscem inspirującym i ekologicznym. - Chcemy, aby Willa była przestrzenią skrojoną w ludzkiej skali, użyteczną dla lokalnej społeczności i mieszkańców Warszawy, miejscem, gdzie będą mogli się spotkać poza wirtualnym światem. – powiedziała Dagmara Pozowska, dyrektorka Wola Parku.

Niegdyś gospodarstwo, teraz centrum spotkań mieszkańców

Znajdująca się na terenie Parku Ulricha Willa była niegdyś gospodarstwem ogrodniczym rodziny Ulrychów, znanym już w XIX wieku z hodowli egzotycznych roślin i drzew. - W 1876 na tym terenie powstały ogromne szklarnie, szkółki ogrodnicze, ogród pokazowy w stylu angielskim, a nawet ananasarnia. Rodzina Ulrychów w pierwszej połowie XX wieku znana była z hodowli egzotycznych roślin i drzew, nieznanych w Warszawie. W latach 60. gospodarstwo Ulrichów zostało znacjonalizowane, a już dzisiaj ma szansę na drugie życie - mówią organizatorzy konkursu.

Varso Place. Rekordowo wysoki wieżowiec rośnie o piętro co t...

– Nikt do tej pory w Polsce nie testował modelu biznesowego, w którym, przykładowo, stowarzyszenie lub grupa ludzi otrzymują w pełni przystosowane do ich wymagań miejsce, gdzie mogą zrealizować swoje pomysły i plany z korzyścią dla społeczności lokalnej, a z czasem generować z tego miejsca także zyski – mówi Tomasz Gutkowski z Mr. Wolfe, współorganizatora konkursu.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto