Warmut i GRAM © Paweł Wiśniewski
[1/18]

Warmut i GRAM

Warmut, pierwszy w Polsce wermut bar, czyli miejsce serwujące wzmacniane ziołowe wina, otworzył się w sierpniu zeszłego roku. Jedzenie przygotowywane jest w Warmucie na bazie produktów z puszki - m.in. konserwy tyrolskiej, kawioru, szprotek, brzoskwini w syropie. To pomysł przywieziony przez właścicieli lokalu z Portugalii, gdzie sklepy tego typu są elementem lokalnego folkloru i wielowiekowej tradycji. Podobnie zresztą, jak potrawy przygotowywane na bazie jedzenia z puszek i konserw. Gdybyśmy w tym miejscu przerwali opis warmutowego jedzenia, zapewne większość z Was do niczego by nie zachęcił. Ale myli się ten, kto myśli, że dostaniemy w Warmucie wódkę w brudnej szklance i wywalony na talerz kawałek mielonki...

Obok Warmuta znajduje się także lokal barowy "GRAM". Jest to miejsce dla tych, którzy pragną powrotu do przeszłości. W GRAM możecie spróbować swoich sił na dawnych automatach do gier - tutaj zagracie m.in. w pinball i na maszynach Arcade.

Adres: ul. Marszałkowska 45/49

Modne miejsca, Warszawa. W jednym podsumowaniu zebraliśmy dla was restauracje i bary w Warszawie, które będą modne w 2019 roku. Na liście znalazły się i kameralne miejscówki, do których warto wybrać się na randkę lub można w spokoju popracować czy też większe, rozrywkowe miejsca, gdzie świetnie spędzicie czas z bliskimi, znajomymi albo całą rodziną. Kliknij w zdjęcie, aby uruchomić galerię.