Nie każdy maturzysta dostanie się na studia w tym roku Nie każdy maturzysta dostanie się na studia w tym roku

Nie każdy maturzysta dostanie się na studia w tym roku (© Piotr Krzyżanowski / Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

I tura rekrutacji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego już za maturzystami. Które kierunki w tym roku cieszyły się największą popularnością pod względem zarejestrowanych kandydatów? A jak wygląda sytuacja w przypadku ilości osób na jedno miejsce?

Wszystkich zarejestrowanych kandydatów na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 2011 roku było 18 tysięcy (dane na dzień 8 lipca). To o 2,2 tys. więcej osób niż w 2010r. Poniżej przedstawiamy ranking pięciu najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pod względem ilości zarejestrowanych do rekrutacji osób.

W tym roku najwięcej kandydatów zarejestrowało się na kierunku Prawo (Wydział Prawa i Administracji) – chętnych było prawie 2,4 tys., a miejsc 250. Na drugim miejscu uplasował się, otwarty w zeszłym roku, kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (Wydział Teologiczny) – ponad 1,7 tys. kandydatów, a miejsc tylko 160. Trzecie miejsce zajęła Administracja (Wydział Prawa i Administracji) z wynikiem prawie 1,4 tys. ubiegających się na 200 miejsc. Czwarte miejsce w tym rankingu zajęły Stosunki Międzynarodowe (Wydział Prawa i Administracji), a piąte Psychologia (Wydział Filozofii Chrześcijańskiej).

Sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę kandydatów na jedno miejsce. W tych statystykach kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna zdecydowanie wygrywa – ma prawie 11,5 kandydatów na miejsce. Następnie Psychologia – prawie 10 osób. Trzecie miejsce należy do kierunku Prawo z wynikiem 9,5.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego wciąż się rozwija. Rok temu otwarto kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna i na tym nie poprzestano. W tegorocznej rekrutacji maturzyści mogli wybierać dodatkowo z pięciu nowo otwartych kierunków. Najwięcej kandydatów spośród tych kierunków miała Ekonomia – ponad 600 chętnych na 100 miejsc. Na drugim miejscu znalazła się Praca Socjalna, a na trzecim Ochrona Dóbr Kultury i Środowiska.

Czytaj także: Znamy pierwsze wyniki rekrutacji na Uniwersytecie Warszawskim. Zobacz gdzie było najwięcej chętnych


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!