Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto: śnięte ryby nie są efektem awarii Czajki. Most już powstał, awaryjny rurociąg za 4 tygodnie

Redakcja
Prace nad budową awaryjnego rurociągu do przesyłu ścieków w Warszawie trwają. Most pontonowy na Wiśle jest już skończony, a wykonawca tymczasowego rurociągu szykuje jego montaż. Ścieki mają popłynąć nim za 4 tygodnie. Miasto odniosło się także do informacji o śniętych rybach znalezionych na brzegu Wisły. Ratusz przekonuje, że ich stan nie był spowodowany zrzutem ścieków.

Miasto: śnięte ryby nie są efektem awarii Czajki

- Nasza armia jest niezawodna. Most już możemy oglądać. Najpóźniej jutro będzie w pełnej gotowości. Teraz większość spraw pozostaje po naszej stronie - przekonywał w środę Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy. Obecnie trwają prace nad wykonaniem zgrzewów tymczasowego przepływu, by umieścić potem rury na moście. - To bardzo poważna praca inżynierska – zaznaczył Soszyński.

To pierwszy etap działań, jakie miasto prowadzi w związku z awarią oczyszczalni Czajka. Dzięki tymczasowemu przesyłowi przerwany zostanie zrzut ozonowanych ścieków do Wisły. Krok drugi to wykonanie awaryjnego przepływu w przewiercie pod Wisłą. Miasto i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewniają, że już nad nim pracują, co ma potrwać kilka tygodni. Trzeci, najdłuższy etap to działania w sprawie tunelu, który uległ awarii.

Tak aktualnie wygląda budowa awaryjnego rurociągu na Wiśle:

Miasto: śnięte ryby nie są efektem awarii Czajki. Most już p...

Wiceprezydent oraz obecna na specjalnie zwołanej środowej konferencji prasowej dr inż. Anna Olejnik z MPWiK odnieśli się też do informacji o stanie wody i śniętych rybach znalezionych na brzegu Wisły na wysokości Łomianek. Liczba odkrytych ryb była zdaniem miasta niewielka – łącznie ok. 20 kg. Urzędnicy twierdzą, że ich śnięcia nie wywołał stan wody w Wiśle.

- Przyczyną śmierci ryb nie był brak ani deficyt tlenu, ani żadne toksyczne czynniki. Badania laboratoryjne wody w miejscu znalezienia ryb potwierdzają, ze jest ona nasycona tlenem i nie jest w żaden sposób toksyczna – wyjaśniła dr inż. Anna Olejnik, zastępca dyrektora Pionu Wody MPWiK.

Wiceprezydent Soszyński przypomniał, że stan wody w Wiśle jest na bieżąco monitorowany przez badaczy MPWiK. Codziennie badają oni próbki z kilku miejsc na terenie Warszawy i na północ od miasta. - Nie szczędząc sił, środków i czasu - realizujemy te roboty, które państwo widzą. Ale jednocześnie zaznaczamy, że badania wszelkich służb, nie tylko naszych, ale i państwowych potwierdzają, że jakość wody w Wiśle nie uległa zmianie na jej całym biegu – powiedział zastępca prezydenta Warszawy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto