Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu strzeleckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu strzeleckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu strzeleckiego z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRAWIEC Stanisław Edward: pozycja 1 : 2,87% (3 340 głosów)
- MUC-KLIMEK Ewa Helena: pozycja 2 : 2,87% (3 340 głosów)
- OLIŃSKA-BIEG Małgorzata Jolanta: pozycja 3 : 2,87% (3 340 głosów)
- NOWAKOWSKI Henryk Jerzy: pozycja 4 : 2,87% (3 340 głosów)
- KLEKOWSKI Zbigniew: pozycja 5 : 2,87% (3 340 głosów)
- ZWOLIŃSKI Dariusz: pozycja 6 : 2,87% (3 340 głosów)
- WAZ Grażyna Krystyna: pozycja 7 : 2,87% (3 340 głosów)
- TKACZ Janusz: pozycja 8 : 2,87% (3 340 głosów)
- PACHOŁEK Irena: pozycja 9 : 2,87% (3 340 głosów)
- TUBEK Sławomir Józef: pozycja 10 : 2,87% (3 340 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MŁODZI DLA POWIATU:
- KOCZYK Dariusz Krzysztof: pozycja 1 : 0,92% (1 075 głosów)
- TIMOSZUK Jarosław Adam: pozycja 2 : 0,92% (1 075 głosów)
- CZECH Oliver Jan: pozycja 3 : 0,92% (1 075 głosów)
- MICHALSKI Dariusz Paweł: pozycja 4 : 0,92% (1 075 głosów)
- LEDNIOWSKA Julia Jadwiga: pozycja 5 : 0,92% (1 075 głosów)
- KOWALSKI Piotr Marek: pozycja 6 : 0,92% (1 075 głosów)
- STASIŃSKA Alicja Anna: pozycja 7 : 0,92% (1 075 głosów)
- KOT Marlena Danuta: pozycja 8 : 0,92% (1 075 głosów)
- KOROŃCZUK-KLIMEK Wiktoria Kazimiera: pozycja 9 : 0,92% (1 075 głosów)
- MIKA Tomasz Kamil: pozycja 10 : 0,92% (1 075 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA:
- ZUBEK Jan Mikołaj: pozycja 1 : 2,03% (2 366 głosów)
- BOLECHOWSKI Dariusz Jan: pozycja 2 : 2,03% (2 366 głosów)
- KOWALCZYK Jan Wiesław: pozycja 3 : 2,03% (2 366 głosów)
- LAMM Jolanta Anna: pozycja 4 : 2,03% (2 366 głosów)
- URBANIAK Tadeusz: pozycja 5 : 2,03% (2 366 głosów)
- MAREK Marian Alojzy: pozycja 6 : 2,03% (2 366 głosów)
- ZALEJSKA Violetta Iwona: pozycja 7 : 2,03% (2 366 głosów)
- ŁUKASZCZYK Jacek Józef: pozycja 8 : 2,03% (2 366 głosów)
- HUREK Regina Maria: pozycja 9 : 2,03% (2 366 głosów)
- ORZEŁ Grzegorz Władysław: pozycja 10 : 2,03% (2 366 głosów)
- KASTURA Joanna Elżbieta: pozycja 11 : 2,03% (2 366 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- GAIDA Waldemar Piotr: pozycja 1 : 2,79% (3 247 głosów)
- PYTEL Roman: pozycja 2 : 2,79% (3 247 głosów)
- KAJSTURA Halina Maria: pozycja 3 : 2,79% (3 247 głosów)
- BEM Edyta Monika: pozycja 4 : 2,79% (3 247 głosów)
- PŁASZCZYK-WALIGÓRSKA Małgorzata Franciszka: pozycja 5 : 2,79% (3 247 głosów)
- SWACZYNA Małgorzata Elżbieta: pozycja 6 : 2,79% (3 247 głosów)
- POPÓW-BOGDOŁ Joanna Małgorzata: pozycja 7 : 2,79% (3 247 głosów)
- MIENTUS Justyna Maria: pozycja 8 : 2,79% (3 247 głosów)
- SIKORA Róża Teresa: pozycja 9 : 2,79% (3 247 głosów)
- SMYKAŁA Piotr Józef: pozycja 10 : 2,79% (3 247 głosów)
- MACIOSZEK Fabian Wiktor: pozycja 11 : 2,79% (3 247 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAMY:
- KORNAGA Małgorzata: pozycja 1 : 1% (1 170 głosów)
- KUSIDŁO Jacek Mikołaj: pozycja 2 : 1% (1 170 głosów)
- PLOCH Paulina Teresa: pozycja 3 : 1% (1 170 głosów)
- KROK Joanna Justyna: pozycja 4 : 1% (1 170 głosów)
- SĘKOWSKA Ewa Barbara: pozycja 5 : 1% (1 170 głosów)
- KAPICA Paweł Piotr: pozycja 6 : 1% (1 170 głosów)
- MARCINIAK Bogumiła Iwona: pozycja 7 : 1% (1 170 głosów)
- KOŁODZIEJ Patryk Józef: pozycja 8 : 1% (1 170 głosów)
- SZYMANEK Michał Patryk: pozycja 9 : 1% (1 170 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu strzeleckiego z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŻYŁKA Janusz Piotr: pozycja 1 : 6,62% (1 220 głosów)
- RADECKA Lidia Marta: pozycja 2 : 6,62% (1 220 głosów)
- DREJA Piotr Jan: pozycja 3 : 6,62% (1 220 głosów)
- ZYZIK Anna Maria: pozycja 4 : 6,62% (1 220 głosów)
- JURECZKO Artur Marian: pozycja 5 : 6,62% (1 220 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MŁODZI DLA POWIATU:
- SZŁAPA Aneta Maria: pozycja 1 : 4,4% (811 głosów)
- SUTOR Diana Anna: pozycja 2 : 4,4% (811 głosów)
- SKLEBIC Michał Józef: pozycja 3 : 4,4% (811 głosów)
- KALLA Mateusz Piotr: pozycja 4 : 4,4% (811 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- NOCOŃ Ryszard Joachim: pozycja 1 : 9,86% (1 816 głosów)
- POCZEŚNIOK Rafał Izydor: pozycja 2 : 9,86% (1 816 głosów)
- WIECHOCZEK Adelajda: pozycja 3 : 9,86% (1 816 głosów)
- MRÓZ-ZŁOTY Natalia Elżbieta: pozycja 4 : 9,86% (1 816 głosów)
- WACŁAWCZYK Konrad Józef: pozycja 5 : 9,86% (1 816 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu strzeleckiego z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KUBAL Kazimierz Tadeusz: pozycja 1 : 5,38% (889 głosów)
- RABICKA Małgorzata Maria: pozycja 2 : 5,38% (889 głosów)
- PAGACZ Paweł Ryszard: pozycja 3 : 5,38% (889 głosów)
- LABUS Danuta Konstantyna: pozycja 4 : 5,38% (889 głosów)
- ZAJDEL Dariusz: pozycja 5 : 5,38% (889 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MŁODZI DLA POWIATU:
- KOT Marek Antoni: pozycja 1 : 1,86% (307 głosów)
- BODANKA Grzegorz Piotr: pozycja 2 : 1,86% (307 głosów)
- KOT Anna Julia: pozycja 3 : 1,86% (307 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA:
- KOWALCZYK Bartłomiej Stanisław: pozycja 1 : 6,55% (1 081 głosów)
- GÓRSKA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 6,55% (1 081 głosów)
- GŁOWANIA Kornelia Anna: pozycja 3 : 6,55% (1 081 głosów)
- BŁACHOWICZ Ramona Maria: pozycja 4 : 6,55% (1 081 głosów)
- SKORNIA Grzegorz Józef: pozycja 5 : 6,55% (1 081 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- SZOSTOK Joachim Rudolf: pozycja 1 : 6,95% (1 148 głosów)
- ŻYŁKA Kamil Tomasz: pozycja 2 : 6,95% (1 148 głosów)
- LABUS-GAŁUSZKA Aleksandra Maria: pozycja 3 : 6,95% (1 148 głosów)
- JANOSZKA Piotr: pozycja 4 : 6,95% (1 148 głosów)
- BUJMIŁA Anna Elżbieta: pozycja 5 : 6,95% (1 148 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu strzeleckiego z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MATUSZEK Mariola Gabriela: pozycja 1 : 4,69% (1 064 głosów)
- WRÓBEL Andrzej: pozycja 2 : 4,69% (1 064 głosów)
- ŁUPAK Grażyna Barbara: pozycja 3 : 4,69% (1 064 głosów)
- CZOP Łukasz Tomasz: pozycja 4 : 4,69% (1 064 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MŁODZI DLA POWIATU:
- GOLBA Julia Emilia: pozycja 1 : 2,18% (494 głosów)
- PALUS Michał Dominik: pozycja 2 : 2,18% (494 głosów)
- KUCZMERA Tomasz Józef: pozycja 3 : 2,18% (494 głosów)
- CZECH Natalia Anna: pozycja 4 : 2,18% (494 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA:
- KIOWSKI Artur Adam: pozycja 1 : 2,08% (472 głosów)
- MIŚ Sabina Teresa: pozycja 2 : 2,08% (472 głosów)
- PISARSKI Piotr Paweł: pozycja 3 : 2,08% (472 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- BEDNAREK Waldemar Stanisław: pozycja 1 : 11,05% (2 505 głosów)
- KAUCH Tadeusz: pozycja 2 : 11,05% (2 505 głosów)
- SZENDZIELORZ Gizela Maria: pozycja 3 : 11,05% (2 505 głosów)
- SZOPA Sandra Jadwiga: pozycja 4 : 11,05% (2 505 głosów)
- FROŃ Ryszard: pozycja 5 : 11,05% (2 505 głosów)
- KNOPIK Joanna Barbara: pozycja 6 : 11,05% (2 505 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?