2. kolejka III Choceńskiej Ligi Futsalu za nami [zdjęcia]

W minioną sobotę (01.12) na hali sportowej GOSiR odbyła się 2 kolejka III Edycji Choceńskiej Futsal Ligi.

Z powodu wycofania się z rozgrywek II ligi drużyny DGS Włocławek w jej miejsce od 2 kolejki organizatorzy przyjęli nową drużynę CIABALALA Boniewo. Wiadomość o zgłoszeniu się nowej drużyny ucieszyła nie tylko organizatorów, ale przede wszystkim drużyny występujące w II lidze, gdyż żadna z drużyn nie będzie pauzowała. Co prawda w terminarzu rozgrywek uległy zmianie godziny poszczególnych spotkań. Dlatego warto zapoznać się z nowym terminarzem, jaki został sporządzony do końca rozgrywek. Oczywiście nowa drużyna już nadrobiła straconą kolejkę i mimo dwóch spotkań nie zdobyła żadnego punktu.
KOM-BUD Kowal Mistrzem II Edycji Ligi Futsalu w Choceniu [zdjęcia]
Do najciekawszego spotkani w drugiej kolejce doszło w meczu pomiędzy Rotacją Włocławek, a Domexem Kowal. Mecz od pierwszych sekund zapowiadał dla znawców futsalu wiele emocji oraz wielkiej niewiadomej do ostatniego gwizdka sędziego. To spotkanie zgromadziło na trybunach wielu sympatyków i kibiców piłki halowej, zarówno dopingujących Domex jak i Rotację. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać, Padła już w 12 sekundzie, a jej strzelcem był Patryk Olczak. Szybko stracony gol wprowadził w drużynie Rotacji wiele nerwowości. Wyrównującą bramkę strzelił w 3 minucie Piotr Gotłasz. Od tego momentu gra jeszcze bardziej się zaostrzyła, zwłaszcza ze strony piłkarzy z Włocławka, którzy szybko złapali 5 fauli, w efekcie, czego sędziowie zmuszeni byli po następnych faulach podyktować kolejno trzy przedłużone rzuty karne. Pewnym ich egzekutorem był najlepszy strzelec poprzedniej edycji Paweł Behlke. Dzięki temu do przerwy Domex prowadził 6:3. Po przerwie drużyna z Kowala jakby zasycona wydawałoby się bezpiecznym prowadzeniem, lekko odpuściła, co skrzętnie wykorzystali piłkarze z Rotacji i 23 minucie zmniejszyli prowadzenie do 6:4. Jednak w 26 minucie kolejnego gola dla Domexu strzelił Patryk Olczak i wydawało się, że zwycięstwo 7: 4 Kowal ma już w kieszeni. Jakże taki myślenie było zgubne.
Drużyna Rotacji nie dawała za wygraną i mimo niekorzystnego wyniku prowadziła cały czas ofensywny styl gry. Sygnał do odrabiana strat dał po raz kolejny najlepszy strzelec Rotacji na boisku Robert Bartczak, który 32 minucie strzelił gola na 7: 5, a w 36 minucie kontaktową bramkę strzelił Kamil Frąckowiak. Jednak do końca spotkania na nic więcej nie było stać piłkarzy z Włocławka. Po bardzo dobrym spotkaniu, drużyna Domexu zainkasowała komplet punktów. Kibice nie tylko drużyn grających w tym spotkaniu, ale także wszyscy, którzy oglądali ten mecz byli usatysfakcjonowani, gdyż obejrzeli 13 goli i dobrą szybką grę z obu stron. Dla Domexu cztery gole w tym trzy z przedłużonych rzutów karnych strzelił Paweł Behlke, i dwa Paweł Olczak, natomiast dla Rotacji cztery gole strzelił Robert Bartczak (piłkarz juniorów Legii Warszawa) i po jednej Piotr Gotłasz i Kamil Frąckowiak.
Wyniki 2. kolejkiGalacticos Izbica - Zjednoczeni Czerniewice 6:4 (2:1), Kamil Kuropatwiński (6, 22), Bartłomiej Mielczarek (8), Mariusz Wiśniewski (26, 30), Rafał Biernacki (39) - Arkadiusz Jóźwiak (27, 38), Daniel Olejniczak (12), Mateusz Niewiadomski (29);
Dobra Passa Włocławek - Nakonowo FC 3:6 (1:3), Tomasz Rychnowski (16), Jakub Piwoński (25, 40) - Łukasz Zdanowski (5, 34), Tomasz Lewandowski (9, 25), Ireneusz Faryński (9), Marcin Szarwas (32);
Batory Borzymie - Urząd Miejski w Lubrańcu 5:7 (1:3), Hubert Żychliński (16), Michał Patyński (35), Damian Wiśniewski (37), Krystian Krajewski (38, 40) - Bartłomiej Budziszewski (4, 28, 29), Arkadiusz Andrzejewski (17, 33, 34), Patryk Łaszewski (5);
Choceniaki - Saniko Włocławek 5:8 (3:3), Paweł Nitecki(12), Paweł Komorowski (16, 23, 37), Łukasz Kunecki(10, samobójcza) - Patryk Tyrajski (17, 28, 40), Łukasz Kunecki (27, 37), Łukasz Trzoniec (7), Dariusz Rakowski (12), Arkadiusz Przyjałkowski (40);
Domex Kowal - Rotacja 7:6 (6:3), Paweł Behlke (6, 11, 17, 20), Patryk Olczak (1, 26), Jarosław Rudziński (18) - Piotr Gotłasz (3), Robert Bartczak (15, 18, 23, 32), Kamil Frąckowiak (35);Agrofarma Gołaszewo - WIKA 5:1 (2:1), Daniel Komorowski(7), Patryk Czarnecki (22, 32), Krzysztof Nawrocki (25), Cezary Dobruń (10, samobójcza) - Tomasz Mularski (18);
Zespół Szkół CKR Kowal - Wircom Włocławek 1:6 (0:1), Bartłomiej Ziemba (34) - Damian Bukowski (18, 28, 37, 38) , Tomasz Szymański (23), Sebastian Jóźwiak (35).