20. kolejka IV ligi Gopło Kruszwica - Włocłavia 1:2. Pierwsza taka wygrana w tym sezonie

Rafał Lisota (z lewej) asystował przy decydującej bramce dla Włocłavii
20. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej Gopło Kruszwica - Włocłavia 1:2. Pierwsza taka wygrana w tym sezonie włocławian.

Z dalekiej podróży wróciła Włocłavia w spotkaniu 20. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Do 82 minuty mistrz jesieni przegrywał w Kruszwicy z Gopłem 0:1.Włocławianie mogli objąć prowadzenie już w 5 minucie, ale Michał Skonieczny nie wykorzystał sytuacji. Gospodarze w 22 min. po ładnym strzale Michał Kruszczyńskiego zdobyli gola. Mogli nawet prowadzić nawet wyżej, ponieważ stworzyli dwie doskonałe okazje, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Ariel Winiecki. W 68 min. wygrał pojedynek sam na sam z Filipem Kozłowskim. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUNic nie zapowiadało zmiany wyniku spotkania toczonego przy padającym deszczu. Na osiem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, z wolnego dośrodkował Billy Abbott, piłkę zgrał Mateusz Ewert, a wyrównał Arkadiusz Suchomski. Od tego momentu włocławianie mieli zdecydowaną przewagę. M. in. Dawid Kwiatkowski trafił z 7 metrów w bramkarza. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po przechwycie Mariusza Cichowlasa, Abbott zagrał do Rafała Lisoty, który dośrodkował do Kwiatkowskiego. Najskuteczniejszy zawodnik Włocłavii zdobył decydującą bramkę i zapewnił 13. wygraną w sezonie.Po sensacyjnej porażce Sparty Brodnica z Unią Gniewkowo włocławianie mają już 8 punktów przewagi na rywalem, który ma rozegrany jeden mecz mniej. Warto podkreślić, że Włocłavia po raz pierwszy wygrała w tym sezonie, mimo iż straciła pierwsza bramkę. Do tej pory kiedy rywal zdobywał gola jako pierwszy zanotowała dwie porażki i dwa remisy. ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZÓW 20. KOLEJKIWŁOCŁAVIA: Winiecki - Szczęsny (70, Lisota), Ewert, Suchomski, Czaplicki - Skonieczny, Cichowlas, J. Feter (53 Kwiatkowski), Abbott, Gralewski (60, Tłuchowski) - Matusiak (79, Ziółkowski). Liczby Włocłavii - mistrza jesieni IV ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2012/13TERMINARZ, WYNIKI, STRZELCY IV LIGI KUJAWSKO-POMORSKIEJW sobotę Włocłavia na stadionie Chopina 49/51 podejmować będzie Flisaka Złotoria (początek meczu o godz. 16).Liczby Włocłavii po 20. kolejce17 ligowych meczów - 41 punktów42 gole zdobyte - 15 straconych13 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki13 meczów z rzędu (+4 pucharowe) bez porażki21 spotkań (+2 pucharowe) w roli gospodarza bez porażki7 meczów (+ 3 pucharowe) bez straty gola19 bramek zdobytych w 1. połowie23 bramek zdobytych w 2. połowie3 gole zdobyte w 1. kwadransie gry11 goli zdobytych w ostatnim kwadransie gry6 bramek straconych w 1. połowie meczu9 bramek straconych w 2. połowie meczu STRZELCY Włocłavii12 - Dawid Kwiatkowski9 - Billy Abbott5 - Mariusz Cichowlas, Michał Skonieczny 3 - Piotr Szczęsny2 - Mateusz Ewert1 - Bartosz Czaplicki, Bartłomiej Feter, Marcel Haberski, Adam Matusiak, Adrian Rogalski, Arkadiusz Suchomski.KLASYFIKACJA STRZELCÓWWydział Gier i Ewidencji Kujawsko- Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy poinformował, że mecze IV ligi odwołane z powodu trudnych warunków atmosferycznych zostaną rozegrane w następujących terminach:Kolejka 17 odbędzie się - 15.05.2013 roku (środa).Kolejka 18 odbędzie się - 02.06.2013 roku (niedziela).Kolejka 19 odbędzie się - 08.06.2013 roku (środa).Jednocześnie przesuwa się terminy kolejek obligatoryjnych w następujący sposób:Kolejka 29 odbędzie się - 15.06.2013 roku (sobota) godz. 17.00Kolejka 30 odbędzie się - 22.06.2013 roku (sobota) godz. 17.00