Anwil pokonał Rosę Radom 87:76 [zdjęcia]

W przedświątecznym spotkaniu Anwil Włocławek pewnie pokonał Rosę Radom 87:76. Był to gwiazdkowy prezent dla włocławskich kibiców, którzy szczelnie wypełnili Halę Mistrzów.

Od początku spotkania gospodarze przystąpili do twardej ofensywy. Po pierwszej kwarcie prowadzili pięcioma punktami 22:17. W drugiej odsłonie na chwilę goście doprowadzili do remisu po rzucie wolnym Kima Adamsa, a po trójce Łukasza Majewskiego wyszli nawet na jedno punktowe prowadzenie. Jednak to Rottweilery schodzili do szatni z przewagą trzech oczek (44:39).

Szymon Dominowski trafił z połowy boiska i wygrał wycieczkę od Rainbow Tours [wideo]

Po wznowieniu gry w trzeciej kwarcie szybko zdobyte dwie trójki Michała Sokołowskiego i akcje Keitha Clantona pozwoliły odskoczyć Anwilowi na 11 punktów. Najwyższe prowadzenie w tej części gry wynosiło 15 punktów. Praktycznie od tego momentu gospodarze kontrolowali przebieg spotkania na parkiecie, a trener Miliji Bogicevic był spokojny o wynik tego meczu. Trzecią kwartę włocławianie wygrali 8 punktami (23:15). W ostatniej odsłonie gra nie uległa zmianie gdyż podopieczni trenera Wojciech Kamińskiego nie potrafili znaleźć antidotum na dobrze dysponowanych rzutowo koszykarzy Anwilu, którzy grali zespołowo notując 24 asysty, przy 13 gości.. Ostatnia kwarta zakończyła się remisem (22:22), a całe spotkanie wygrali gospodarze 11 punktami, którzy praktycznie prowadzili przez 35 minut. Zwycięstwo koszykarze dedykowali swoim żywiołowo kibicującym fanom, którzy nie szczędzili swojego zdrowia i gardeł zagrzewając przez cały mecz swoich koszykarzy do walki. Kibice byli szóstym zawodnikiem w Hali Mistrzów.  Najskuteczniejszymi graczami w drużynie Anwilu byli zdobywcy 16 punktów: Danilo Mijatović i Keith Clanton oraz Michał Sokołowski – 13 punktów. W drużynie gości najskuteczniejszymi byli: Jakub Dłoniak – 20, Korie Lucious – 17 i Kirk Archibeque – 18.
Anwil Włocławek - Rosa Radom 87:76 (22:17, 20:22, 23:15, 22:22)Anwil: Clanton 16, Mijatović 16 (2), Sokołowski 13 (2), Hajrić 12, Katnić 12, Kostrzewski 10 (2), Dulkys 8 (1), Witliński 0Rosa: Dłoniak 20 (4), Archibeque 18, Lucious 17 (1), Radke 8, Łączyński 4, Adams 3, Majewski 3 (1), Zalewski 3 (1), Kardaś 0, Witka 0
Pięcioma zwycięstwami z rzędu Anwil zakończył pierwszą część rundy zasadniczej. Obecny bilans drużyny to 8 zwycięstw i 3 przegrane. Po świątecznej przerwie w poniedziałek 30 grudnia włocławskie Rottweilery zmierzą się we własnej hali ze Śląskiem Wrocław. To odwieczna „święta wojna” z drużyna z dolnego śląska, na którą wielkim transparentem zapraszali włocławscy kibice, którzy prosili o przybycie w tym dniu do hali w białych koszulkach. Oj będzie się działo…! Po meczu w dobrych humorach koszykarze i trener podpisywali kibicom zakupione kalendarze Anwilu na 2014r.
Jako ciekawostkę dodam, że jeden z kibiców rzucił sobie miły prezent pod choinkę za 2000 złotych. Tradycyjnie w trakcie przerw na parkiecie odbywają się różne konkursy, w których można wygrać cenne nagrody. Drugim zwycięzcą w konkursie rzutów z połowy boiska w tym sezonie został Szymon Dominowski, który wygrał voucher na wycieczkę od Rainbow Tours. Co prawda kibic miał trochę szczęścia, bo piłka przed wpadnięciem do kosza odbiła się od zegara odmierzającego czas 24 sekundy i dopiero wpadła do kosza!