Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiślany plac zabaw otwarty. Nowe miejsce na Poniatówce czeka na pierwszych gości

baw
Wiślany plac zabaw otwarty. Poniatówka czeka na dzieci
Wiślany plac zabaw otwarty. Poniatówka czeka na dzieci R. Motyl / UM Warszawa
Na Poniatówce otwarto już plac zabaw inspirowany Wisłą. Jego naturalistyczny charakter podkreślają zastosowane materiały, a także wszechobecna wiklina. Dalsza część artykułu poniżej.

– Dotychczasowe, skromne urządzenia zabawowe wpisaliśmy do projektu, który podkreślić miał związek Warszawy z Wisłą. Chcieliśmy w przystępny, nieco bajkowy sposób przybliżyć rzekę i jej naturę młodym warszawiakom. W ten sposób powstał plac na którym najmłodsi mogą się nie tylko bawić, ale także czegoś nauczyć – podkreśla Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Główna ścieżka na placu zabaw na Poniatówce została zaprojektowana w formie drewnianego podestu. W ten sposób odzwierciedlony został nurt Wisły, który meandrując, symbolicznie przedstawia przebieg rzeki - wraz z jej starorzeczami i portami (podestami) - zmienia również swoją wysokość – od 0 do 60 cm.

Las łęgowy został na placu przedstawiony w formie drewnianych pali. Obok niego znajdziemy piaskownicę w formie ławicy, a dalej kępy tworzone przez wiklinowe zarośla. Na Poniatówce dzieci znajdą też niewielką ściankę edukacyjna, która przybliża najmłodszym zagadnienia związane z przyrodą, żeglugą i plażowaniem. To co ucieszy dzieci to tzw. „bazy” z szałasami i flagami oraz tunel do tajemniczego ogrodu. Pojawił tor wodny z różnego rodzaju komponentami do zabawy - znajdziemy tu koła młyńskie, tamy, kaskady.

Zobacz także: Najlepsze place zabaw w Warszawie. Tu dzieci nie będą się nudzić!

Między małą zjeżdżalnią, a piaskownicą umieszczono strefę dla maluchów. Na naturalnie wygrodzonym terenie użytkowników cieszą zabawki wodne i piaskowe oraz ściany z różnego rodzaju tablicami interaktywnymi. Są tam również szałasy z suchej wikliny.

Na zmodernizowanym placu nie zabrakło huśtawek, a także mini parku linowego. Całość uzupełniają dekorację z wierzby (żywej i suchej) i płaskorzeźby. Wszystko utrzymane jest w naturalnej kolorystyce zastosowanych materiałów – drewno, piasek, zieleń roślin, głazy, beżowe liny.

Plac jest dostępny dla dzieci z niepełnosprawnościami, a projekt przygotowała Pracownia K. Wykonawcą robót, na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy był Ziel-Bud oraz Braty i Kompany.


od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto