Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Autobus wodorowy ponownie na ulicach Warszawy. Będzie kursował przez cały miesiąc. "To jest przyszłość"

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Po raz drugi na ulice Warszawy wyjechał autobus napędzany wodorem. Pojazd, który będzie kursował po stolicy, można obecnie spotkać na linii 222.
Po raz drugi na ulice Warszawy wyjechał autobus napędzany wodorem. Pojazd, który będzie kursował po stolicy, można obecnie spotkać na linii 222. Rafał Trzaskowski - Facebook
Po raz drugi na ulice Warszawy wyjechał autobus napędzany wodorem. Pojazd, który będzie kursował po stolicy, można obecnie spotkać na linii 222. "To jest przyszłość" – skomentował Rafał Trzaskowski, prezydent miasta.

W piątek, 19 stycznia br. na stołeczne ulice po raz drugi w historii wyjechał autobus wodorowy.

"To jest przyszłość"

"To jest przyszłość. Od dziś przez miesiąc po ulicach Miasto Stołeczne Warszawa będzie jeździł autobus na wodór. Już po raz drugi sprawdzamy w stolicy możliwości pojazdu napędzanego paliwem przyszłości. Autobus, który testujemy obecnie, wyprodukowała polska firma Autosan" – przekazał w mediach społecznościowych prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

Autobus napędzany wodorem początkowo będzie można spotkać na linii 222.

Jak przekazały Miejskie Zakłady Autobusowe, jest to najnowszy nabytek do testów. Pojazd zostanie w MZA przez najbliższy miesiąc.

Pierwszy NesoBus – czyli autobus wodorowy na stołeczne ulice wyjechał 3 listopada 2022 roku. Wówczas pojazd rozpoczął trasę sprzed warszawskiego ratusza, a na jego pokładzie znalazł się m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. NesoBus, który został wyprodukowany w Świdniku, ma długość 12 metrów i pomieści do 93 pasażerów, w tym do 37 na miejscach siedzących. Pojazd jest zeroemisyjny, ponieważ jedynym efektem jego spalania jest para wodna.

Zielona energia w Warszawie

Autobus napędzany wodorem wpisuje się w politykę związaną z zieloną energią, co dla stolicy w ostatnich latach staje się priorytetem. W mieście głośno było także o innych inwestycjach ekologicznych związanych z transportem miejskim.

W ostatnim latach na dachach autobusowych i tramwajowych wiat przystankowych pojawiły się panele fotowoltaiczne. Gromadzona przez nie energia jest wykorzystywana do podświetlania gablot z rozkładami jazdy po zmroku. Zwiększa się również ilość zazielenionych torowisk, roślinnością obsadzane są również dachy przystanków.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto