Azoty Puławy - Stal Mielec 23:23. Remis na inaugurację

Azoty Puławy rozpoczęły nowy sezon PGNiG Superligi mężczyzn od remisu na własnym parkiecie ze Stalą Mielec 23:23. Przez całe zawody obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek i żadnej ze stron nie udało się uzyskać bezpiecznej przewagi.

Przed przerwą gospodarze w pewnych fragmentach prowadzili różnicą dwóch trafień, ale ostatecznie po pierwszej odsłonie na tablicy wyników było 12:11 dla szczypiornistów Marcina Kurowskiego.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie. Na pięć minut przed końcem zawodów było 22:20 dla Azotów, ale w samej końcowce jedną bramkę w zapasie mieli goście.
Ostatecznie jednak Michał Szyba i jego koledzy zdołali doprowadzić do wyrównania. Niespodziewanym bohaterem ostatniej akcji okazał się rezerwowy Paweł Grzelak i to on trafił do siatki na wagę jednego punktu.
Azoty Puławy – Stal Mielec 23:23 (12:11)
Azoty: Stęczniewski - Zinczuk 9, Masłowski 4, Szyba 3, Bałwas 2, Afanasjev 2, Płaczkowski 1, Tylutki 1, Grzelak 1, Witkowski, Gowin, Kus.