Patryk Trybulec
Gra katowiczanek poprawiła się po rozmowie z trenerem
Gra katowiczanek poprawiła się po rozmowie z trenerem fot. Jakub jażwiecki
Dopiero w trzeciej kwarcie koszykarki AZS AWF udowodniły swoją wartość

Tempa nie zwalniają nasze Akademiczki. Koszykarki AZS-u AWF odniosły kolejne zwycięstwo i nadal zajmują pozycję wicelidera rozgrywek I ligi. Tym razem podopieczne trenera Adama Kubaszczyka we własnej hali pokonały rezerwy Wisły McArthur Kraków 55:45.

Zwycięstwo z niżej notowanymi rywalkami nie było jednak łatwe. Najbardziej problematyczna okazała się pierwsza połowa. Nasze zawodniczki popełniały proste błędy i nie potrafiły udowodnić swojej klasy. Po dwudziestu minutach prowadziły zaledwie trzema punktami.

Równie powolny i nieporadny styl gry prowadziły rywalki, co przełożyło się na atrakcyjność spotkania. W drugiej kwarcie koszykarki obu zespołów porażały nieskutecznością i zdobyły zaledwie jedenaście punktów. Na szczęście po przerwie na parkiet wróciła już inna drużyna. Katowiczanki w obronie zaczęły grać strefą, z którą rywalki nie potrafiły sobie poradzić. Natomiast po drugiej stronie boiska skutecznością popisywała się Karolina Kuzak, która celnymi trafieniami za trzy punkty wyprowadziła zespół na bezpieczne prowadzenie.

Po raz pierwszy po odejściu Pauliny Dąbkowskiej do grającego w ekstraklasie Pruszkowa, na parkiecie pojawiła się nowa podkoszowa. Wybór padł na Iwonę Szymik, która wróciła do zespołu po urlopie macierzyńskim.