MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Utrudnienia w kursowaniu Kolei Mazowieckich i SKM. Zastępcza komunikacja autobusowa, skrócone trasy i zmiany w odjazdach

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Uwaga podróżni! Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i KM
Uwaga podróżni! Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i KM WTP
Kolejny etap prac przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, a także doraźne prace torowe na linii otwockiej spowodują zmiany w kursowaniu pociągów. Od niedzieli, 19 maja, inaczej będą kursowały pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. - Prosimy o uważne sprawdzanie rozkładów przed podróżą! - apeluje WTP. Szczegóły poniżej.

Koleje Mazowieckie. Utrudnienia na liniach R1, R3 i R8

W związku z nocną przerwą technologiczną na szlaku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia, od 19 maja do 8 czerwca, za ostatnie pociągi w dobie na liniach R1 i R3 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Na linii R1 są to pociągi o numerach: 99299 i 11303 (Warszawa Zachodnia – Pruszków) oraz 19298 (Pruszków – Warszawa Zachodnia). Ponadto w tych dniach niektóre pociągi będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów.

Na linii R3 pociąg o numerze: 99297 (Warszawa Zachodnia – Ożarów Mazowiecki), oprócz tego niektóre pociągi również będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus Północny, Warszawa Gołąbki.

Z kolei w terminie od 24 maja do 1 czerwca na linii R8, w związku z budową peronu i wiaduktu na stacji Radom Wschodni, dwa poranne (o numerach: 21610/1 i 21612/3) oraz dwa ostatnie (o numerach: 12644/5 i 12646/7) pociągi w dobie na odcinku Radom Gołębiów – Radom Główny zostaną zastąpione przez ZKA.

Tabele z rozkładem jazdy pociągów, są dostępne NA TEJ STRONIE.

SKM. Zmiany w rozkładach jazdy

LINIE S1 i S10
W piątek, 24 maja jeden wieczorny pociąg linii S1 z Pruszkowa (odjazd o godz. 21:24) w kierunku Otwocka pojedzie w skróconej relacji, tylko do stacji Warszawa Falenica. Ponadto, jeden pociąg S1 i dwa S10 pojadą według zmienionego rozkładu jazdy.

W sobotę 25 maja i niedzielę, 26 maja, wybrane pociągi S1 i S10 będą kursowały na skróconych trasach, tylko do i ze stacji Warszawa Falenica. Do Otwocka dotrze 15 pociągów S1 i 3 pociągi S10. Natomiast w odwrotnej relacji, z Otwocka pojadą 4 pociągi S1 i 15 pociągów S10.

W poniedziałek, 27 maja jeden poranny pociąg S10 pojedzie do i ze stacji Warszawa Falenica.

LINIA S2 i S20
Od poniedziałku, 20 maja pociągi linii S2 i S20 wracają na swoją stałą trasę do i z Sulejówka Miłosny. W pełnej relacji z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosny pojedzie 17 pociągów S2, a w odwrotnym kierunku – 18 pociągów S2. Na skróconej trasie, z Warszawy Wschodniej do Sulejówka Miłosny, pojadą 22 pociągi S20, a do Warszawy Wschodniej pojedzie 21 pociągów S20.

LINIA S3
Ostatni pociąg w kierunku Legionowa Piasków pojedzie w skróconej relacji, ze stacji Warszawa Gdańska. W odwrotnym kierunku – do Warszawy – ostatni pociąg z Radzymina (w dni powszednie) lub Legionowa Piasków (w dni wolne od pracy) skończy bieg na stacji Warszawa Gdańska. Ponadto, będą występowały minutowe przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

LINIE S4/S40
Od niedzieli, 19 maja, w dni wolne od pracy ostatni pociąg linii S4 z Piaseczna do Legionowa odjedzie o godz. 22:21. Kolejny, o godz. 23:10, skończy bieg na przystanku Warszawa Rakowiec. Natomiast w kierunku Legionowa ostatni pociąg odjedzie ze stacji Warszawa Gdańska o godz. 00:12. W odwrotnej relacji, z Legionowa do Piaseczna ostatni pociąg ruszy o godz. 21:34. Kolejne dwa pociągi będą miały skrócone trasy, do przystanku Warszawa Powązki (odjazd z Legionowa o godz. 22:33) lub do stacji Warszawa Gdańska (odjazd z Legionowa o godz. 23:37 lub 23:38). Ponadto będą minutowe przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

Od poniedziałku, 20 maja, w dni powszednie ostatni pociąg linii S4 z Piaseczna do Zegrza Południowego odjedzie o godz. 22:21. Dwa kolejne, linii S40, o godz. 22:52 i 23:12 skończą bieg na przystanku Warszawa Rakowiec. Natomiast w kierunku Legionowa Piasków ostatni pociąg pojedzie ze stacji Warszawa Gdańska o godz. 00:15. Z Zegrza Południowego do Piaseczna ostatni pociąg ruszy o godz. 21:15. Kolejne dwa pociągi będą miały skrócone trasy – do przystanku Warszawa Powązki (odjazd z Zegrza Płd. o godz. 22:15) lub do stacji Warszawa Gdańska (odjazd z Zegrza Płd. o godz. 23:15). Z przystanku Warszawa Rakowiec do Piaseczna ostatnie pociągi SKM S40 odjadą o godz. 22:32 i 23:49.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto