AZS Koszalin pokonuje Trefl Sopot 63-62

Jacek Imiołek
W piątkowy wieczór, 3 maja, odbył się trzeci mecz ćwierćfinału mistrzostw Polski w koszykówce między AZS Koszalin a Treflem Sopot. Spotkanie to wygrali koszalinianie (17-19;11-16;19-13; 16-14)

Od samego początku spotkanie było dość emocjonujące. Dobrze rozpoczął je zespół akademików od celnej dwójki Pawła Leończyka i trójki Bartłomieja Wołoszyna....i to było tyle z prowadzenia AZS-u w pierwszej kwarcie. Szybko do głosu doszli goście i objęli prowadzenie, nie oddając go do końca kwarty i wygrywając ją 19-17. Druga kwarta to już popis nieskuteczności naszych koszykarzy. Dużo niecelnych rzutów i nieskuteczność na obu tablicach spowodowała, że na przerwę nasza drużyna schodziła przegrywając 7 pkt. 35-28. Początek trzeciej kwarty to znów nieskuteczność naszych graczy. Sopocianie odskoczyli w pewnym momencie punktowo i wydawałoby się, że nasz zespół już się nie podniesie i zanotujemy wysoką porażkę. W połowie trzeciej kwarty akademicy zaczęli odrabiać straty. Niesieni niesamowitym dopingiem wypełnionej po brzegi hali widowiskowo-sportowej doprowadzili do jednego punktu straty. 47-48. Ostatnia kwarta to już walka na całego pod obydwoma koszami. Punkt za punkt, faul za faul.  Zwycięsko z tego boju wyszli zawodnicy AZS Koszalin i pokonali Trefl Sopot 63-62
W meczu punktowali:
AZS Koszalin:  Paweł Leończyk 18  Sek Henry 12 Bartłomiej  Wołoszyn 3  Łukasz Wiśniewski 15  Rob Jones 4
Darrell Harris 6  Igor Milicic  5  Artur Mielczarek 0

Trefl Sopot: Ronald Davis 6    Filip Dylewicz  7  Lorinza Harrington  7  Kurt Looby 2  Michał Michalak 6 Šime Špralja 7