AZS Koszalin wygrywa w Kołobrzegu

Mecz W Kołobrzegu. AZS pokonał Kotwice 58-53
Mecz W Kołobrzegu. AZS pokonał Kotwice 58-53 Jacek Imiołek
Udane derby dla AZS Koszalin. Akademicy pokonali na wyjeździe Czarodziei z Wydm 58-53 (11:19, 8:11, 15:16, 19:12)

Kolejne, już trzecie z rzędu, zwycięstwo AZS Koszalin. Tym razem naszym rywalem była Kołobrzeska Kotwica. Kołobrzeżanie, jak na gospodarzy przystało, byli bardzo gościnni i pozwolili już od samego początku meczu na prowadzenie akademikom. Koszalińscy zawodnicy od pierwszego gwizdka kontrolowali grę. Akcja po akcji i już w 5. minucie wynik 12-2 dla naszych. Kotwica kompletnie nie mogła złapać rytmu.
Niestety i w naszym zespole zapanował chaos. Dużo strat, fauli i niecelnych zagrań. Wynik tego spotkania mówi sam za siebie. 58-53 to taki spacerowy wynik. AZS Koszalin wygrał trzy kwarty, oddając gospodarzom tylko czwartą. Najwięcej pkt. dla AZS zdobył Łukasz Wiśniewski - 16, a dla Kotwicy Sean Mosley - 12. Zatem udał się rewanż na parkiecie Kotwicy za porażkę ze stycznia tego roku.
AZS Koszalin pewnym krokiem zmierza po awans do play-off z miejsca 7 lub 8. Następne spotkana koszalinianie zagrają u siebie 12 i 14 kwietnia. Pierwszym rywalem będzie Start Gdynia a drugim Polpharma Starogard Gdański. Z pierwszym zespołem AZS ma rachunki do wyrównania za wysoką porażkę sprzed dwóch tygodni, a z drugim zespołem walczymy o awans do play-off. Spotkania oba zapowiadają się na bardzo ciekawe i emocjonujące.
Punktowali w meczu.
AZS Koszalin: Paweł Leończyk 10 Sek Henry 3 Bartłomiej Wołoszyn 11 Łukasz Wiśniewski 16 Paweł Śpica 0 Robert Gibaszek 0 Rafał Bigus 0 Rob Jones 9 Darrell Harris 6 Artur Mielczarek 3
Kotwica Kołobrzeg: Jarosław Zyskowski 8 Sean Mosley 12 Jessie Sapp 7 Corey Jefferson 6 Grzegorz Arabas 7 Łukasz Wichniarz 4 Ty Walker 4 Rafał Rajewicz 0 Marko Djurić 0 Demetrius Brown 5