AZS Politechnika Warszawska, play-off. Inżynierowie zagrają w derbach Mazowsza

Aleksandra Podgórska
AZS Politechnika Warszawska, play-off. Inżynierowie zagrają w derbach Mazowsza Sylwia Dąbrowa
AZS Politechnika Warszawa, play-off. Stołeczni siatkarze w niedzielę zagrają swój pierwszy mecz w ćwierćfinałowej fazie play-off o miejsca 5-12. Ich rywalem będzie drużyna z Radomia.

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom, 8 marca godz. 17, Arena Ursynów ul. Pileckiego 122

W I rundzie fazy play-off w rywalizacji o miejsca 5-12 Politechnika grała z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Pierwszy mecz zakończył się - po zaciętej, pięciosetowej walce - zwycięstwem olsztynian. W drugim spotkaniu znacznie lepsi okazali się już nasi stołeczni siatkarze, którzy wygrali w trzech setach. Teraz na ich drodze stanie drużyna Cerradu Czarnych Radom.

Zmagania tych dwóch zespołów zwykło się nazywać derbami Mazowsza. W tym sezonie siatkarze obu ekip spotkali się dwukrotnie - w rundzie zasadniczej w Warszawie górą byli goście, którzy wygrali 3:0. Rewanżowy mecz w radomskiej hali padł z kolei łupem Akademików, którzy potrzebowali do triumfu pięciu setów. Można się więc spodziewać, że niedzielny pojedynek będzie bardzo wyrównany - każda z drużyn zna wartość tego spotkania. Podopieczni Jakuba Bednaruka mogą upatrywać swojej szansy w nieobecności Fina Mikko Oivanena, który zmaga się z kontuzją.

Pierwszy mecz odbędzie się w Warszawie, w najbliższą niedzielę 8 marca o godzinie 17. Rewanż 14 lub 15 marca w Radomiu. Zwycięzca tej pary zagra o miejsca 5-8 w PlusLidze, przegrany o miejsca 9-12. W tej fazie rozgrywek gra się do dwóch wygranych. Jeżeli w dwumeczu będzie remis (w zdobytych punktach) o wygraniu całej rywalizacji zadecyduje złoty set rozgrywany do 15 punktów.