Biegi na Bielanach: Rekordowa liczba biegaczy na ulicach dzielnicy

[email protected]
Biegi na Bielanach: Rekordowa liczba biegaczy pobiegła ulicami dzielnicy
Biegi na Bielanach: Rekordowa liczba biegaczy pobiegła ulicami dzielnicy Piotr Smoliński/Polskapresse
Biegi na Bielanach zakończyły się sukcesem. Rekordowa liczba biegaczy wystartowała w niedzielnym joggingu.

W XXXI Biegu Chomiczówki i IX Biegu o Puchar Bielan rywalizowało, poprawiało kondycję i dobrze się bawiło ponad 2 tys. zawodników. Zadowolenia i satysfakcji z frekwencji nie krył Rafał Miastowski, burmistrz Dzielnicy Bielany. - Bardzo się cieszę, że na Bielanach w czasie trwania biegów czuć ducha rywalizacji sportowej - podkreśli burmistrz Rafał Miastowski.

Biegi na Bielanach: zdrowa rywalizacja

Starterem IX Biegu o Puchar Bielan, który się rozpoczął o godz. 10 był zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Marek Lipiński. W biegu tym, wśród ponad 800 zawodników wystartowali m.in.: Grzegorz Pietruczuk - zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, a także Kacper Pietrusiński - burmistrz dzielnicy Rembertów. Dystans 5 km najszybciej pokonał Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk Wrocław. Zajęło mu to 15:15. Wśród kobiet wygrała Edyta Lewandowska z klubu Mennica Królewska z czasem 17:58.

Ochota na biegówki. Biegaj na nartach na Polu Mokotowskim

Zwycięzcą XXXI Biegu na dystansie 15 km został Jakub Nowak z Warszawy (LŁKS „PREFBET Śniadowo" Łomża), który uzyskał czas 47:32. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin, która ukończyła bieg z wynikiem 54:27. Wyprzedziło ją jedynie 21 mężczyzn. XXXI Bieg Chomiczówki ukończyło ponad 1250 zawodników, wśród których był Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu Rady m.st. Warszawy. Starterem Biegu Chomiczówki był Janusz Samel, zastępca dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.
Na mecie na wszystkich zawodników czekały medale, koce termiczne, gorąca grochówka i herbata. Następnie biegacze udali się na dekorację zwycięzców.