BKS Aluprof - PTPS Piła 3:1

Łukasz Klimaniec
Bielskie siatkarki musiały się mocno napracować, aby pokonać rywalki z Piły.
Bielskie siatkarki musiały się mocno napracować, aby pokonać rywalki z Piły. Fot. Łukasz Klimaniec
Taki poziom, jak w czwartym secie cieszy bardziej, niż trzy punkty - przyznał po zwycięstwie Igor Prielożny, trener siatkarek BKS Aluprof. Bielszczanki do spółki z rywalkami zafundowały kibicom siatkarski deser, którym publiczność chciałaby być częstowana regularnie.

Pilanki, co zgodnie podkreślali trener Wojciech Lalek i libero zespołu Paulina Maj, zagrały o niebo lepiej, niż w starciu z Muszynianką. Wygrały nawet pierwszego seta, a w kolejnych były bliskie sukcesu.

- Szkoda, że w końcówkach trzech setów zabrakło nam zimnej krwi - żałowała Agnieszka Kosmatka, kapitan PTPS.

Duży postęp w grze pilanek okazał się solidnym sprawdzianem formy gospodyń, które po przegranym otwarciu meczu, kolejne partie rozegrały znakomicie.

- Dobrze, że po ospałym początku potrafiłyśmy się skoncentrować. Oglądałyśmy mecz Piły z Muszyną i wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo - przyznała Anna Barańska, kapitan BKS Aluprof.

Zespół BKS drogę do zwycięstwa rozpoczął w drugim secie, gdy przegrywał już 13:17. Doskonała gra na siatce i w obronie pozwoliły bielszczankom zdobyć pięć punktów z rzędu i objąć pierwsze w tej partii prowadzenie (18:17).

Popisem był czwarty set - oba zespoły chwilami narzucały mordercze tempo akcji, po których piłka długo nie chciała spaść na parkiet. Pilanki potrafiły odrobić straty z 5:10 na 10:11, ale gospodynie w następnych akcjach rozwiały ich marzenia o jednym punkcie uzyskując przewagę 20:10.

PlusLiga Kobiet - 4. kolejka

BKS Aluprof Bielsko-Biała - PTPS Piła 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:14)
BKS Kaczmar, Dziękiewicz, Okuniewska, Świeniewicz, Barańska, Horka oraz Sawicka (libero) oraz Studzienna, Skorupa, Bamber, Ciaszkiewicz
PPTS Matyjaszek, Kosmatka, Kucharska, Wojtowicz, Kaczorowska, Konieczna oraz Maj (libero) oraz Tokarska, Szczygielska, Martałek

Pozostałe wyniki

Budowlani Organika Łódź - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3 (23:25, 25:13, 28:30, 20:25), Gedania Żukowo - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 21:25, 13:25), Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:22, 25:20), Stal Mielec - ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza (dziś, godz. 18.00) TOK

1. Muszynianka 4 12 12:3

2. BKS Aluprof 4 9 10:4

3. Centrostal 4 9 9:4

4. Gwardia Wrocław 4 8 10:6

5. ENION Energia MKS 3 7 8:3

6. PTPS Piła 4 6 8:6

7. Budowlani Łódź 4 3 5:10

8. Pronar AZS Białystok 4 3 4:10