Błękitni Stargard - Dąb Dębno 1:1

Grzegorz Drążek
Marcin Dworzyński
Błękitni Stargard zremisowali w sobotę 1:1 z Dębem Dębno w derbowym pojedynku. W deszczu zawodnicy obu zespołów nie radzili sobie zbyt dobrze. Na boisku często rządził przypadek

Początek meczu należał do gospodarzy. Na bramkę Tomasza Judkowiaka dwukrotnie uderzał Sebastian Inczewski. W 8 minucie głową posłał piłkę obok słupka, a w 15 minucie fatalnie przestrzelił po przechywycie piłki przez Kamila Jarząbka.

Później inicjatywę przejęli zawodnicy Dębu, oddali trzy strzały, ale na posterunku był golkiper Błękitnych lub piłka trafiała w któregoś z obrońców. Tuż przed przerwą stargardzianie powinni prowadzić, ale grający trener Błękitnych, Łukasz Woźniak, zamiast strzelać z pierwszej piłki, stojąc sześć metrów od bramki, chciał najpierw przyjąć futbolówkę i defensorzy gości zdążyli z interwencją.

Na początku drugiej połowy z animuszem zaatakował Dąb. Po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne, w 49 minucie niefortunnie interweniował w bramce Robert Klimaszewski. Miał już piłkę w rękach, ale ją wypuścił, co wykorzystał Robert Dudek. Tylko dostawił nogę i skierował piłkę do siatki. Na usprawiedliwienie bramkarza jest tylko to, że mecz odbywał się w deszczu.

Błękitni lepiej zaczęli grać, kiedy w 72 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił ich zawodnik, Arkadiusz Wojciechowski. Wyrównanie padło w 75 minucie. Golkiper Dębu faulowałw polu karnym Inczewskiego, a jedenastkę pewnie wykorzystał Robert Gajda. Później jeszcze Tomasz Królak mógł zapewnić Błękitnym trzy punkty, ale w dobrej sytuacji nieczysto uderzył piłkę i ta pofrunęła daleko obok bramki.