Cenne zwycięstwo przywieźli koszykarze MKS Basket Grudziądz z Szubina

newsmaan
newsmaan
sxc.hu
Ostatnio na swojej hali zespół z Grudziądza zwyciężył kolegów z Szubina jednym punktem i z pewnym niepokojem jechał na mecz wyjazdowy. Rywalizacja okazała się, tak jak przed tygodniem, pełna emocji, a końcówka dramatyczna.

Jeszcze na początku trzeciej kwarty wynik prezentował się dobrze dla Basketu - prowadzili 43:29. Ale już pod koniec meczu drużyna z Szubina przegrywała tylko jednym punktem i wyprowadzała piłkę z połowy boiska.
Na szczęście grudziądzanie zachowali więcej „zimnej" krwi pod koniec spotkania i utrzymali oraz nieco zwiększyli przewagę. Tym sposobem udało się wygrać bardzo emocjonujące spotkanie 55:52. Na pewno wpływ na zwycięstwo miał fakt, że w takim zaciętym meczu wszyscy zawodnicy Basketu punktowali i dobrze grali w obronie.
Na wyróżnienie zasługuje cały zespół. Jak zwykle pod koszem bardzo dobrze radzili sobie Dominik Murawski, Łukasz Płuciennik oraz Jakub Górski, a rzuty z półdystansu Marcela Tabaki oraz Adriana Kopańskiego nie pozwoliły w ważnych momentach meczu na zmniejszenie przewagi naszej drużyny.
Swoje „pięć minut" miał Filip Nehring, kiedy to prawie pod rząd zdobył  sześć punktów w ważnym momencie, na słowa uznania zasługuje Piotr Maszota (lekka kontuzja pleców) i Nikodem Knopp. Wspomnieć trzeba także o Oskarze Glanercie i Mateuszu Szczepańskim, których rzuty z dystansu skutecznie odbierały chęci do gry gospodarzom, a wejście Oskara, które dało nam ważne dwa punkty w ostatnich sekundach meczu było tak niespodziewane, że tylko on sam wie jak piłka wpadła do kosza.