Daria Gawłowska z brązowym medalem MP juniorów młodszych w przełajach

LKS VECTRA WŁOCŁAWEK
Daria Gawłowska z trenerką Agnieszką Nowakowska
Daria Gawłowska z trenerką Agnieszką Nowakowska LKS VECTRA DGS WŁOCŁAWEK
Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka włocławskiej VECTRY - DGS Daria Gawłowska podczas rozegranych w minioną sobotę w Szczecinie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegach przełajowych. Wywalczyła brązowy medal

Daria wystartowała w biegu na dystansie 3000m w gronie 56 zawodniczek, które przyjechały z całego kraju by walczyć o medale i punkty dla swoich klubów, miast oraz województw. Rywalizacja od samego początku rozgrywała się pod dyktando czterech zawodniczek, w tym Darii, które narzuciły mocne tempo i zwiększały przewagę nad pozostałymi rywalkami wraz z pokonywanym dystansem. Po zaciętym około 500 metrowym finiszu nasza wychowanka zameldowała się na linii mety jako trzecia i tym samym wywalczyła kolejny medal dla VECTRY i Włocławka. To olbrzymi sukces młodej, niedoświadczonej jeszcze zawodniczki. Ogromne podziękowania kierujemy dla Pani pedagog i nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku, do którego Daria od dwóch lat uczęszcza. Dzięki ich zrozumieniu i niekiedy indywidualnemu podejściu, zawodniczka mogła uczestniczyć w czasie trwania roku szkolnego w trzech zgrupowaniach, licznych jednodniowych wyjazdach na zawody i badaniach. O dużym pechu może mówić Cezary Mróz, który w czasie startu na 3000 m został popchnięty przez kolegów stojących za jego plecami i wraz z kilkoma innymi przeciwnikami przewrócił się. Czarek ambitnie podniósł się i cały pościerany dotarł do mety, jednak na odległej bo 47 pozycji. Był to najliczniejszy bieg rozegrany podczas zawodów, w którym udział wzięło ponad 110 uczestników. Organizatorzy nie przewidzieli zapewne tak dużej grupy startujących przez co powstało ogromne zamieszanie na starcie i kolizja kilku zawodników, z których trzech wylądowało w karetce z poważnymi obrażeniami. W tej samej kategorii wiekowej na dystansie nieco krótszym bo 2000 m wystartowały Kinga Kaszubowska i Anna Sobka, zajmując odpowiednio 16 i 39 miejsce.VECTRA - DGS w kategorii juniorów młodszych z dorobkiem 9 punktów uplasowała się na 10 pozycji . Sklasyfikowano 81 klubów. Wśród juniorek wysokie 17 miejsce wywalczyła Marlena Jankowska. Krystian Klepacz osłabiony ostatnią infekcją nie ukończył biegu na dystansie 6000 m.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?