Derby dla AZS Koszalin

Robert Skibniewski w akcji
Robert Skibniewski w akcji Jacek Wójcik
AZS Koszalin po zaciętym meczu pokonał Kotwicę Kołobrzeg w derbach Pomorza Środkowego 72:61.

Od samego początku meczu wiadomo było, że to nie będzie łatwe spotkanie dla Akademików. Hala w Koszalinie wypełniona byłą do ostatniego miejsca. Przybyli również kibice Kotwicy Kołobrzeg by dopingować swój zespół nazywany "Czarodziejami z Wydm".
Nasz zespół zaczął to spotkanie dosyć nerwowo, co powodowało wiele strat i niecelnych rzutów. Pierwsza kwarta zakończyła się 14:15 dla Kotwicy.
W drugiej kwarcie nasi koszykarze się przebudzili i gra wyglądała zdecydowanie lepiej.
Czołowym zawodnikiem brylującym na parkiecie był Darrell Harris, były koszykarz Kotwicy. A jego zagrania pod obydwoma koszami oklaskiwali nawet kibice gości.
Na przerwę AZS schodził prowadząc z Kotwicą Kołobrzeg 34:29
Trzecią kwartę Akademicy zaczęli z wielkim hukiem, doprowadzając do 11-punktowej przewagi. Dzięki dobrej grze w obronie i skuteczności naszych rzucających, kwarta ta zakończyła się 14-punktową przewagą koszalińskich graczy.
W ostatniej kwarcie klasę pokazał Artur Mielczarek. Jego "trójki" dobiły rywali, którzy w końcówce meczu nawiązali jeszcze kontakt z Akademikami. W sumie Mielczarek zdobył 12 pkt. (4x3) i zaliczył też 4 faule. Jak powiedział na pomeczowej konferencji: "To jest mój największy problem - faule. Często łapię przewinienia w głupich momentach, co powoduje, że często mecz kończę na ławce z powodu pięciu przewinień".
W zespole AZS Koszalin najwięcej punktów zdobyli Darrell Harris 17 i Łukasz Wiśniewski 15.
Kompletnie zawiódł Paweł Leończyk - zdobył zaledwie 4 ptk. i nie mógł zaliczyć tego meczu do udanego.
W naszym zespole widać, że brakuje zmiennika dla Roberta Skibniewskiego. Sprowadzony w zastępstwie Igora Milicicia Sek Henry kompletnie nie może się odnaleźć i często gubi się w swoich zagraniach. Miejmy nadzieje, że szybko zgra się z kolegami z parkietu i będziemy obserwować niezłe spotkania w jego wykonaniu.
AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg  72-61   (14-15, 20-14, 24-15, 14-17)
Oto jak punktowali zawodnicy obydwu zespołów:
AZS Koszalin: Harris 17, Wiśniewski 15, Mielczarek 12, Robinson 8, Kuebler 5, Skibniewski 4, Leończyk 4, Bigus 4, Henry 3, Wołoszyn 0.
Kotwica: Mosley 21, Djurić 13, Złoty 11, Jefferson 10, Niedźwiedzki 4, Rajewicz 2, Brown 0, Arabas 0, Zyskowski 0.