Derby Włocławka juniorów starszych. AKM lepszy od TKM 56:54! [zdjęcia, wideo]

Informacja nadesłana
Wojciech Alabrudziński
Derby Włocławka juniorów starszych. AKM lepszy od TKM!

Koszykówka54 TKM 6 16 17 1556 AKM 11 17 12 16TKM: Witliński 22, Kruszczyński 9, Warszawski 9, Kijewski 5, Trendewicz 4, Spojda 3, Wronkwoski 2, Krzywdziński.AKM PORTOFINO: Pańczak 14, Stępkowski 13, Wasielewski 8, Leśniewski 7, Zawalski 6, Majewski 4, Witwicki 4, Topić, Kazimierczak, Włudarski. ZDJĘCIA Z MECZU TKM - AKM 54:56Juniorzy starsi  AKM Włocławek pokonali w derbowym pojedynku koszykarzy z TKM Włocławek 56:54 . Mecz był bardzo zacięty, obfitujący w dobra grę obronną i twardą, męską walkę. Mecz rozpoczął się od nerwowej gry z jednej i drugiej strony, przestrzelone rzuty TKM-u poparte jednak dobrą grą obronną zespołu AKM dały przewagę i po 5,5 minutach pierwszej kwarty na tablicy był wynik 6: 0 dla AKM,  a pierwsza kwarta zakończyła się niskim rezultatem.W 2. kwarcie Tomasz Krzywdziński ukarany został przewinieniem technicznym. W 2 minucie drugiej kwarty Damian Zawalski, wysoki zawodnik AKM złapał 4 przewinienie, ale mimo to AKM utrzymał przewagę.Trzecia kwarta to gra kosz za kosz. Rzut za trzy punkty Adriana Warszawskiego razem z końcową syreną trzeciej kwarty dał tylko jednopunktowe prowadzenie  AKM. W 4. kwarcie wynik oscylował wokół remisu. Na 10 sekund przed końcem meczu po rzutach osobistych AKM wygrywał 56 : 54. Ostatnia akcja należała do zespołu TKM, ale Mikołaj Witliński oddał niecelny rzut i AKM zrewanżował się na niedawną porażkę w hali OSiR.Derby Włocławka juniorów starszych dla TKM. AKM przegrał 63:79