Dobry start Rafako

Aleksander Król
Raciborzanie w Siemianowicach dyktowali warunki. Gospodarze nawiązali wyrównaną walkę jedynie w drugim secie fot. arc
Siatkarze z Raciborza wygrali pierwsze spotkanie w sezonie z Górnikiem Siemianowice Śląskie. Jutro jadą na mecz z beniaminkiem ze Strzyżowa

Od wygranej w Siemianowicach Śląskich rozpoczęli sezon siatkarze AZS Racibórz. W minioną sobotę nasi zawodnicy pokonali miejscowego Górnika aż 3:0, a jutro powalczą o punkty w dalekim Strzyżowie. To ma być wyjątkowo udany sezon dla raciborzan.

- Chcemy, żeby nasz zespół walczył o coś więcej niż czwarte miejsce w drugiej lidze. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe urzędu miasta. Mamy nadzieję, że już wkrótce, w odnowionej hali Rafako, będziemy walczyć z pierwszoligowymi zespołami - mówi Andrzej Szafirski, prezes KS AZS Rafako Racibórz.

Przed rozpoczęciem rozgrywek do naszej drużyny dołączyli nowi gracze: przyjmujący Paweł Płocki z MMKS Kedzierzyn-Koźle, który został studentem PWSZ w Raciborzu oraz dwaj zawodnicy Górnika Radlin, czyli libero Witold Słanina i rozgrywający Adam Barteczko.

- Roszady w składzie były konieczne, bo do Krakowa na czas studiów odszedł Karol Galiński. Będzie go brakowało na lewym skrzydle. Póki co, nie gra także Olek Galiński, który przechodzi rekonwalescencję po kontuzji - tłumaczy Andrzej Szafirski.

Na szczęście "nowi" godnie zastąpili utalentowanych graczy. To, że raciborska drużyna jest w niezłej formie było już widać podczas meczów kontrolnych.

Siatkarze AZS Rafako pokonali m.in. pierwszoligowy zespół z Bielska i zajęli dobre, szóste miejsce w Turnieju Beskidy 2009, przegrywając minimalnie z mistrzem Czech. W minioną sobotę, zmotywowani dobrymi występami w sparingach, raciborzanie dyktowali warunki w Siemianowicach Śląskich.

Jedynie w drugim secie gospodarze byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Ostatecznie druga odsłona zakończyła się rezultatem 25:20. W trzeciej, ostatniej partii Górnik nie był już w stanie zagrozić naszej ekipie i wywalczył zaledwie 15 punktów. Kibice AZS Rafako mają nadzieję, że siatkarze powtórzą wyczyn z Siemianowic w najbliższym spotkaniu z beniaminkiem MKS Wisłokiem Strzyżów.

- Łatwo nie będzie. Nasz rywal wygrał w pierwszej kolejce z Krosnem, które zawsze się liczy. Poza tym chłopcy będą zmęczeni trasą. Po przejechaniu trzystu kilometrów naprawdę nie łatwo wyjść na parkiet i grać. Ale zamierzamy przywieźć do Raciborza punkty - mówi Andrzej Szafirsi.

Na pierwszy mecz podopiecznych trenera Witolda Galińskiego na własnym boisku kibice muszą jeszcze trochę poczekać. W hali sportowej w Rudniku AZS Rafako Racibórz zmierzy się z zespołem z Będzina 10 października. Początek tego spotkania o godzinie 17.