Drugie miejsce zapaśnika Wisłoki w zawodach pucharu Polski

Sławek Oskarbski
archiwum
Marcin Nykiel, zapaśnik Wisłoki Dębica, zajął drugie miejsce w Pucharze Polski Kadetów. W turnieju, który odbył się w Poznaniu, rywalizowało 260 zawodników w wieku 15-17 lat.

Zawodnik Wisłoki w kategorii 54 kg pokonał ubiegłorocznego reprezentanta Polski na mistrzostwach Europy Tomasza Stasiewicza (Podlasie Białystok). Potem uporał się z Damianem Richterem (Cartusia Kartuzy), a w półfinale wygrał z Januszem Bednarzem (ZKS Miastko). Nykiel przegrał dopiero w finale z mistrzem Polski Damianem Tokarskim (Orlik Wierzbica).Wynikiem osiągniętym w Poznaniu Marcin zapewnił sobie start w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (odbędzie się w lipcu) oraz wyjazd z reprezentacją Polski na turniej międzynarodowy na Węgry, gdzie od 22 do 24 marca będzie rywalizował o start w tegorocznych mistrzostwach Europy. Wyjazd na Węgry będzie jeszcze poprzedzony pięciodniową konsultacją kadry narodowej w Raciborzu.