Dwa zwycięstwa koszykarzy Politechniki

mrcn
mrcn
Tylko jednej wygranej brakuje koszykarzom AZS Politechniki Warszawskiej do awansu do koszykarskiej ekstraklasy. W półfinałowych spotkaniach dwukrotnie pokonali we własnej hali Sokoła Łańcut - 71:64 w sobotę i 74:65 w niedzielę.

Warsaw Eagles zmiażdżyli rywala! Trzecia z rzędu wygrana

Sobotni mecz był bardzo emocjonujący, jednak przez większość czasu przewagę mieli gospodarze. Tylko trzecią kwartę wygrał Sokół, ale w końcówce spotkania Politechnika ostatecznie poradziła sobie z rywalem. Drużyna trenera Mladena Starcevica okazała się bardziej skuteczna i przystępowała do drugiego meczu z psychologiczną przewagą.

Ciężka przeprawa w niedzielę

Pierwsza połowa niedzielnego meczu była wyrównana - obie kwarty zakończyły się remisami (pierwsza po 15, druga po 16). W trzeciej kwarcie zdecydowaną przewagę osiągnęli goście, którzy przez moment prowadzili nawet dziesięcioma punktami. Pod koniec koszykarze Politechniki zaczęli jednak odrabiać straty, a w ostatniej sekundzie Marek Popiołek zdobył 3 punkty. Czwarta kwarta była popisem gospodarzy - szczególnie kapitana drużyny, Leszka Karwowskiego który kilkoma zbiórkami i podaniami uruchamiał skuteczne kontrataki.

Chcesz dla nas pisać? Zapraszamy do współpracy. Autorzy najlepszych materiałów mogą liczyć na nagrody pieniężne - dowiedz się więcej »