Ekstraklasa: Zagłębie Lubin 1:0 Arka Gdynia

Patryk Szczerba
Arka Gdynia przegrała w Lubinie z Zagłębiem 0:1 po bramce Woźniaka z czwartej minuty. W drugiej połowie gdynianie byli bliscy wyrównania, ale zabrakło szczęścia i skuteczności.

Żółte kartki: Budziński, Szmatiuk

90'+5 Koniec meczu. Arka przegrałą z Zagłębiem Lubin. Mecz ustawiła bramka z początku spotkania Woźniaka. W drugiej połowie gdynianie dominoali, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.

90'+4
Szmatiuk kapitalnie strzelał głową, ale bramkarz Zagłębia na posterunku.

90'+3
Kocot za Woźniaka w Zagłębiu.

90'+2
Poprzeczka, prawie samobójcza bramka Zagłębia, ale piłka wychodzi poza plac gry. Sypią się żółte kartki. Dostaje ją Isailovic i Grzegorz Bartczak.

90' +1'
Jeszcze cztery minuty przed nami. Mateusz Bartczak strzelał bardzo niecelnie.

89'
Budziński w zamiesaniu nieczysto trafił w piłkę. Wciąż 1:0 dla Zagłębia.

88'
Znów dużo walki w środku pola, Arka atakuje,szarpie ale bez efektu bramkowego.

84'
Zmiana w Arce: Mawaye schodzi, na plac gry wchodzi Wilczyński.

80'
Glavina dogrywał do Mawaye po świetnym rajdzie, ale w ostatniej chwili podanie przeciął Mateusz Bartczak.

78'
Labukas dośrodkowywał, Glavina ładnie "szedł na piłkę", ale strzelił za wysoko.

75'
Wchodzi Traore schodzi Osmanagić.

72'
Bożok uderza, ale szalenie niecelnie. Arka wciąż gra wysokim pressingiem, co sprzyja kontrom Zagłębia.

70'
Ivanovski strzelał, ale na posterunku bramkarz Zagłębia.

69'
Żółta kartka dla Szmatiuka.

68'
Bruma uderzał na bramkę, ale z ostrego kąta piłka nie maiała prawa wpaść do siatki.

67'
Arka przycisnęła, ale wciąż bez sytuacji bramkowych.

63'
Zmiany: Djokic zszedł, Kedziora wszedł w Zagłębiu, w Arce Ivanovski za Kędziorę

61'
Coraz więcej walki na boisku. W meczu lepsze wrażenie w drugiej połowie sprawia Arka.

58'
Żółta kartka dla Mateusza Bartczaka.

57'
Grzegorz Bartczak do Woźniaka, ten strzela sprzed pola karnego ale zbyt słabo, by zaskoczyć Witkowskiego.

55'
Mawaye strzela bardzo niecelnie

53'
Arka lepiej rozpoczęłą drugą połowę po długiej przerwie. Są agresywniejsi i waleczniejsi.

48'
Żółta kartka dla Horvartha z Zagłębia.

46' Wreszcie zaczęła się druga połowa. Zmainy w Arce za Burkhardta Labukas.

Brak oświetlenia nie pozwala na rozpoczęcie drugiej połowy. Delegat PZPN już zapowiedział, że druga połowa być może zostanie rozegrana jutro. Wciąż czekamy na światło w Lubinie.

45' +1 Koniec pierwszej części gry. Na razie Zagłębie prowadzi i z gry widać, że jest to prowdzenie zasłużone. Czekamy na drugą połowę...

45'
Kolejna żółta akrtka, tym razem dla Hanzela.

42'
Żółta kartka dla Budzińskiego.

41' Bożok do Mawaye po koronkowej akcji, ale napastnik Arki nie sięgnął piłki.

40'
Zagłębie wciąż w natarciu, ale pika rozgrywana głównie przed polem karnym Arki.

37'
Znów groźnie pod bramką Arki, ale Woźniak znów nieskutecznie. Strzelał w środek.Witkowski spokojnie łapie piłkę.

34'
Dobra akcja Arki lewym skrzydłem, ale asekuracja Zagłębia jeszcze lepsza.

32'
Arka wciąż bez strzału na bramkę. Tym razem Dariusz Pasieka postawił w ataku na Josepha Mawaye, któy na razie nie stwarza większego zagrożenia.

30'
Świetna atmosfera na trybunach, doping dla obydwu drużyn nie ustaje. Djokic znów na minimalnym spalonym.

29'
Z dystansu próbował Ekwueme, jednak pika minęła slupek bramki Norberta Witkowskiego.

23'
Osmanagić nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Powinno być 2:0.

22'
Djokic na minimalnym spalonym.

20'
Żółta kartka dla Martinsa Ekwueme.

18'
Znów groźnie pod bramką Witkowskiego. O mały włos, a Woźniak podwyższyłby na 2:0.

15'
Złe przyjęcie glaviny, a była szansa na wyrównanie dla Arki.

12'
Żywe spotkanie na Dialog Arena, lecz rozgrywane głównie w środku boiska.

7'
Odpowiedź Arki, ale żółto-niebiescy nawet nie oddali strzału

4' Goooool dla Zagłębia!!!! Błąd Szmatiuka, pika trafia do Woźniaka, a ten pakuje ją do siatki. 1:0. Gdynianie w szoku.

3'
Arka pod naporem Zaglębia radzi sobie coraz gorzej

0' Zaczęli. Przed meczem w Lubinie zaczęło padać

0' Oto składy, w jakich wyjdą obydwa zespoły:

Zagłębie Lubin: Isailović - Grzegorz Bartczak, Reina, Horvath, Costa - Hanzel, Mateusz Bartczak, Ekwueme - Osmanagić, Woźniak, Djokić.
Arka Gdynia: Witkowski - Bruma, Szmatiuk, Płotka, Noll - Budziński - Glavina, Burkhardt, Zawistowski, Bożok - Mawaye.

Sędzia: Radosław Trochimuk (Ciechanów)

Zagłębie Lubin: Isailović - Grzegorz Bartczak, Reina, Horvath, Costa - Hanzel, Mateusz Bartczak, Ekwueme - Osmanagić, Woźniak, Djokić (Kedziora 62').

Arka Gdynia: Witkowski - Bruma, Szmatiuk, Płotka, Noll - Budziński - Glavina, Burkhardt (Labukas 46'), Zawistowski (Ivanovski 63'), Bożok - Mawaye (Wilczyński).