Eliminacje do Euro 2012: Niemcy coraz bliżej celu

Piłkarze Niemiec są coraz bliżej Euro 2012. W sobotę, wygrywając w Kaiserslautern z Kazachstanem 4:0, dołączyli do Hiszpanii i Holandii - jedynych drużyn, które do tej pory w eliminacjach zdobyły komplet punktów.

Po dwa gole strzelili Miroslav Klose i Thomas Mueller. Urodzony w Opole Klose, rezerwowy w swoim klubie - Bayernie Monachium, ale mający niekwestionowane miejsce w reprezentacji, zdobył już dla niej 61 bramek i od rekordu Gerda Muellera dzieli go tylko siedem trafień. W pięciu meczach eliminacyjnych Niemcy zaaplikowali swoim rywalom 17 bramek, tracąc tylko jedną.

Próbowali przesunąć właściciela Polonii do klubu Kokosa

Zapowiadający się najciekawiej mecz w Cardiff nie przyniósł spodziewanych emocji - Anglia łatwo wygrała z Walią 2:0, a wynik został ustalony już po 15 minutach, po strzałach Franka Lamparda z rzutu karnego i Darrena Benta. John Terry ponownie wystąpił z opaską kapitana, której został pozbawiony przez Fabio Capello ponad rok temu z powodu skandalu obyczajowego - pozamałżeńskiego romansu z partnerką kolegi z reprezentacji Wayne'a Bridge'a. W tabeli grupy F Anglicy prowadzą, ale drużynę Czarnogóry wyprzedzają tylko lepszą różnicą bramek.

W Oslo Norwegia, niedawny rywal biało-czerwonych, straciła pierwsze punkty w eliminacjach, remisując z Danią 1:1. Punkt uratował gospodarzom napastnik AS Bari Erik Huseklepp, zdobywając gola niespełna 10 minut przed końcem spotkania.

Smolarek wraca do pierwszej drużyny Polonii Warszawa

Do niespodzianki doszło w Tbilisi, gdzie Gruzja pokonała Chorwację 1:0. Gola w 90. minucie strzelił Lewan Kobiaszwili.

W tej samej grupie F Grecja, z którą podopieczni Franciszka Smudy zagrają we wtorek, z najwyższym trudem i szczęśliwie wywiozła trzy punkty z Malty. Jedyna bramka padła w piątej minucie doliczonego czasu gry, a jej autorem był Vassilios Torossidis. Grecy prowadzą w tabeli grupy, wyprzedzając Chorwacje o punkt, a Gruzję - o dwa.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.