Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Falstart na inaugurację rozgrywek - Zastal przegrał ze Zniczem Basket Pruszków

Paweł Tyl
Tak efektownych akcji - jak ta Rafała Rajewicza - było niestety niewiele.
Tak efektownych akcji - jak ta Rafała Rajewicza - było niestety niewiele. Paweł Tyl
To nie miało tak wyglądać! Na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek Zastal dostał tęgie lanie od Znicza Basket Pruszków. I to we własnej hali! Podopieczni Tomasza Herkta przegrali 59:75.

Zaczęło się fatalnie. Zastalowcy nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Akcje były rozgrywane mozolnie, czasem zupełnie bez pomysłu. A goście? Goście punktowali regularnie! Zaczęli od... 7:0.

Potem zielonogórzanie na szczęście przełamali złą passę i też zaczęli trafiać.

Jednak Briegmann i spółka w tej kwarcie zdeklasowali Zastal. To ich atutem były zbiórki - zarówno w obronie, jak i w ataku. Po I kwarcie goście prowadzili aż 23:10.

W II odsłonie gospodarze wzięli sobie do serca uwagi trenera Herkta - akcje były przeprowadzane znacznie szybciej, zawodnicy nie bali podejmować się ryzyka w rzutach "za trzy". W końcu nasi zaczęli liczyć się w walkach podkoszowych, trafiali z gry.

Jednak to nie wybiło graczy Znicza z rytmu - nadal groźniej kontratakowali, wciąż dominowali w zbiórkach. Zastal w tej kwarcie trochę podgonił, przy stanie 30:35 - zespoły zeszły na przerwę.

W III kwarcie pościg trwał .Kalinowski i Flieger wprowadzili trochę kombinacyjnej gry. Dobrze pod koszem walczył Rajewicz.Solidna postawa każdego z graczy pozwoliła jeszcze zmniejszyć stratę - przed decydującym starciem było 47:49.

Ostatnia kwarta należała jednak do gości. Wykazali oni lepsze przygotowanie kondycyjne. Nasi razili nieskutecznością. Znicz wygrał IV kwartę aż 26:12, a w całym spotkaniu tryumfował 75:59.