Futbol amerykański: Spartanie lepsi w Płocku

Mateusz Gotz
Dzięki dobrej postawie w dwóch ostatnich kwartach meczu, futboliści Warsaw Spartans pokonali na wyjeździe płockie Mustangi 20:19. Wszystko dzięki skutecznej grze w trzeciej i czwartej kwarcie meczu.

Początkowo nic nie wskazywało na to, aby Spartanie zdołali wywieźć korzystny wynik z Płocka. Po dwóch kwartach gospodarze prowadzili 19:6. Już pierwsza seria zagrywek ofensywnych przyniosła płockiej drużynie punkty.

Po przerwie kibice obejrzeli zupełnie inne oblicze stołecznych futbolistów. Lepsza gra ofensywna, a przede wszystkim skuteczniejsza obrona, która nie pozwoliła rywalom na zdobycie jakichkolwiek punktów, sprawiła, że Spartanie mogli cieszyć się z cennej wygranej.

Na wyróżnienie w szeregach Warsaw Spartans zasługują niewątpliwie zdobywcy punktów: Tomasz Ochnio oraz Paweł Piskała, ale nie można zapominać chociażby o Bartoszu Depczyńskim, który pomimo braku punktów na swoim koncie, przyczynił się do odniesienia cennej wygranej w Płocku.

W rozgrywkach drugiej ligi czas na wakacyjną przerwę, którą zawodnicy wykorzystywać będą także do podwyższania swoich umiejętności. W następnym meczu Spartanie gościć będą na własnym boisku Zagłębie Steelers.

Mustangs Płock – Warsaw Spartans 19:20 (12:6, 7:0, 0:7, 0:7)
I kwarta
6:0 przyłożenie Witolda Szpotańskiego po 48-jardowej akcji biegowej
6:6 przyłożenie Tomasza Piskały po 7-jardowym podaniu od Bartłomieja Ochnio
12:6 przyłożenie Witolda Szpotańskiego po 50-jardowej akcji biegowej

II kwarta
19:6 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 8-jardowej akcji biegowej, podwyższenie za jeden punkt – Tomasz Jaszczak

III kwarta
19:13 przyłożenie Pawła Piskały po podaniu od Bartłomieja Ochnio, podwyższenie za jedne punkt – Paweł Piskała

IV kwarta 19:20 przyłożenie Tomasza Ochnio po 4-jardowej akcji biegowej, podwyższenie ze jeden punkt – Paweł Piskała